Scroll Top

Adalet Sözcü’yü buldu

sozcu-logo1

Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında FETÖ adına suç işledikleri iddiasıyla yakalama kararı çıktı.

4 Kişi hakkında gözaltı kararı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildi. Gökmen Ulu 15 Temmuz darbe girişimi günü “Sözcü, Erdoğan’ı buldu.” haberini yapan muhabir olarak tanınıyor. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde arama devam ediyor.

Şüphelilere yönelik suçlamalar arasında 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te tatil yaptığı otelin adres ve görüntüsünün Sözcü Gazetesi internet sitesinden deşifre edilmesinin de bulunduğu öğrenildi. Bilindiği gibi Erdoğan’ın adresinin deşifre edilmesinden birkaç saat sonra 15 Temmuz kanlı kalkışması başlatılmış ve darbeci askerler Marmaris’teki Grand Yazıcı isimli oteli basmıştı. Baskından 15 dakika önce Erdoğan ailesi ile oteli terk etmiş fakat iki koruması darbecilerce katledilmişti.

Benzer gönderiler