Scroll Top

Uşak’ta önemli FETÖ davalarına bakan hâkim FETÖ’den tutuklandı

tutuklandı-tutuklama-cezaevi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen 107 hakim ve savcı arasında yer alan eski Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Nurullah Yıldız ile eski Banaz cumhuriyet savcısı Orhan Kayabaşı’nın İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesindeki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen hakim ve savcı, “terör örgütü üyesi olmak” suçundan tutuklandı.
Zanlıların örgütle bağlantılı olduğunun şüpheli ve tanık ifadelerinde yer aldığı belirtildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında HSYK tarafından meslekten ihraç edilen Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesi üye Hâkimi Nurullah Yıldız ile Banaz Cumhuriyet Savcısı Orhan Kayabaşı Uşak’ta 6 Mayıs’ta gözaltına alınarak İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine gönderilmişti.

Nurullah Yıldız’ın Uşak’ta FETÖ/PDY davalarının görüldüğü mahkemenin üyesi hâkim olduğu, FETÖ elebaşı Gülen’in bir numaralı sanık olarak yer aldığı, aralarında örgütün sözde “bürokrasi imamının yardımcısı” olduğu öne sürülen iş adamı Hazim Sesli ile eski Uşak OSB Başkanı Ali Yıldırım’ın da bulunduğu 24’ü tutuklu 111 sanıklı davaya da baktığı bildirilmişti.

Benzer gönderiler