FETÖ’cü savcılar örgüt üyelerini Öcalan’la görüştürmüş

öcalan

Bursa’da mühendislerden sorumlu örgüt imamının FETÖ’cü başsavcı tarafından Cezaevi İzleme Kurulu’na alınarak PKK elebaşı Abdullah Öcalan’la görüşme yapması için özel olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren eski Vali Şahabettin Harput’un da aralarında bulunduğu 14’ü tutuklu 60 sanıklı davada yargılanan ve 12 Ocak’taki duruşmada ev hapsi verilerek tahliye edilen iş adamı M.K’nın verdiği ek ifadede bazı detaylar dikkati çekti.

M.K’nın ifadesinde, tutuklu yargılanırken etkin pişmanlıktan faydalanarak tahliye edilen ancak Cumhuriyet Başsavcılığının bir üst mahkemeye yaptığı itiraz sonucu ev hapsinde tutulmasına karar verilen iş adamı Ş.U’nun örgütün yönlendirmesiyle “Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu”nda görev yaptığını belirttiği yer aldı.

“Mühendisler grubunun başında yer aldı”

Sanık Ş.U’yu tanıdığını ve elektrik mühendisi olduğunu aktaran M.K, şu bilgileri verdi:

“Örgütün ‘il istişare heyeti’ üyesiydi. Örgüt içinde oluşturulan üniteler grubunda mühendisler grubunun başında yer alıp bu grubun oluşumunu sağlamıştır. 2015 sonuna kadar örgütle bağını koparmadığını biliyorum. Hatta sosyal medyadan örgüt lehine birçok mesaj ve paylaşımlarının olduğunu biliyorum çünkü ben de kendisini takip ediyordum. Fakat sonradan korkarak birçoğunu sildiğini fark ettim.”

“PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile görüştüler”

M.K, 2006-2007 yıllarında aynı mütevelli heyetinde yer aldıklarını aktararak şunları kaydetti:

“Ş.U, sözde il imamı Cansun Sarıyıldız ve eski Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz tarafından örgüte yakın kişilerden belirlenen ‘Cezaevi İzleme Kurulu‘nda yer almış, hatta bu kapsamda İmralı’ya giderek PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile de görüşmüşlerdir. FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklanarak etkin pişmanlık yasası kapsamında şartlı tahliye edildiğini biliyorum. Bu kişinin de örgütte bu kadar aktif olmasına ve yine iddianamede gördüğüm kadarıyla pek önemli bilgi vermemesine rağmen tahliye edilmiş olması hepimizin kafasında ciddi soru işaretleri oluşturmuştur.”

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın