Özel Haber: Avrupa Parlamentosu HDP ve PKK’nın emrinde

70735712_699361417196232_4025524970816798720_n

Terör örgütü PKK ve taşeronu HDP’ye desteğini hiç gizlemeyen Avrupa Parlamentosu bunu bir adım ileriye taşıyacak.

HDP heyetine ev sahipliği yapan Avrupa Parlamentosu’nda Sol, Yeşiller ve Sosyal Demokratlar’ın birleşmesiyle “HDP ile dayanışma grubu” kurulmasına karar verdiler.

Bununla da yetinmeyen Avrupa Parlamentosu’nun HDP dostu vekilleri, terör örgütü PKK propagandası yapmaktan cezaevinde olan Selahattin Demirtaş’ı İnsan Hakları ve Özgürlük alanında verilen Sakharov Ödülü’ne aday göstermeye hazırlanıyor.

Bu yaşananlar Avrupa Parlamentosu’nun terör örgütüne ve taşeronuna ilk sahip çıkması değil.

Avrupa Parlamentosu HDP’li Belediyelere kayyum atanmasını da eleştirdi.

Terör örgütünün katlettiği insanlara karşı sessiz olan Avrupa Parlamentosu Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nı durdurma çağrısı yapmıştı.

Türkiye’deki seçimleri incelemek için gönderdiği vekiller PKK sevgisini göstermek için özel çaba gösterdi.PKK’nın terör örgütleri listesinden çıkarılmasını oylayan Avrupa Parlamentosu’nda terör örgütü üyeler sürekli şov yaptı.

Terör örgütü mensupları parlamentoda PKK sergisi bile açtı.
Avrupa Parlamentosu’nda PKK bayraktarlığını yapan isimlerin en başında 5 yıl boyunca Türkiye Raportörlüğü yapan Kati Piri geliyor.

Selahattin Demirtaş, Can Dündar gibi isimlere olan desteğini gizlemeyen Kati Piri, Türkiye’nin sert bir şekilde cezalandırılmasını istedi.

Benzer gönderiler