FETÖ 24 Haziran için siber timler kurdu

oy-1

FETÖ’ye bağlı siber timlerin seçimlere şaibe bulaştırmak için hazırladığı plan deşifre oldu.

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, FETÖ’nün seçimler üzerinden “toplumsal kaos” yaratma girişimini gündeme getirdi.

Kelkitoğlu, FETÖ’nün iki aşamalı plan yaptığı ve seçimlere şaibe bulaştırmaya çalışacağı iddialarını köşesine taşıdı.

Kelkitoğlu’nun “FETÖ’nün 24 Haziran planı” başlıklı yazısı:

Örgüt üyelerinin serbest kalmasını ve firarilerin Türkiye’ye geri dönmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaybetmesi hayaline bağlayan hainler, en iyi bildikleri dezenformasyon ve provokasyon için hazırlıklarını tamamladı. Harıl harıl sahte hesap açmaya başladılar. Bu hesaplarla, sosyal medya üzerinden seçimlere şaibe bulaştırmak için “siber timler” kurdular.

24 Haziran sabahında iki aşamalı planlarını hayata geçirecekler. İlk aşama, oylar atılmaya başladığında devreye girecek. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da sahte fotoğraflar paylaşıp “Toplu oy kullanıldı.”, “Mühürsüz oylar var.” gibi bölgeyi karıştırmaya yarayacak provokasyona girişecekler.

Saat 18.00 itibarıyla da ikinci plan devrede olacak. Buna göre ilk sandıkların açılmasıyla birlikte muhalefetin oylarının yüksek olduğunu gösteren binlerce tweet atılacak. Yalan yanlış sonuçlar paylaşarak seçimlere gölge düşürmeye çalışacaklar. Millet olarak bu tür atraksiyonlara antrenmanlı olsak da hainlerin planladıkları oyunlardan haberdar olmanızda fayda var diye düşünüyorum.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın