Scroll Top

FETÖ avukatı Hidayet Karaca’yı yalanladı

Hidayet-Karaca-Adil-Öksüz

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli’nin verdiği bilgiler doğrultusunda, Tahşiye Davası’ndan tutuklu bulunan Samanyolu TV eski Genel Müdürü Hidayet Karaca ile ilgili kritik bir bilgiye ulaşıldı. Karaca’nın sekreterini kullandığı hattın HTS kayıtları incelendi. Karaca’nın bu hat üzerinden 2013 yılında birçok defa, FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz ile görüştüğü ortaya çıktı.

Yargıtay’ı bağlarım

Erdemli, “2011 yılında Karaca, Avukat H.Y.’yi Amerika’ya götürerek Gülen ile görüştürmüş, benim başarısız olduğumu H.Y.’nin gerek alt mahkemede gerek Yargıtay’da işleri bağlayabildiğini anlatmış. Gülen kabul etmiş. Karaca beni arayarak H.Y.’nin davaları takip edeceğini söyledi. H.Y. bana ‘Orhan Bey sen bu dosyaların geçmişini iyi biliyorsun. Sizinle devam etmek istiyorum.’ dedi. Bir sene davaları birlikte yürüttük.” dedi.

Bizim sözümüzden çıkmayacaksınız

Erdemli’nin ifadeleri örgütün avukat yapılanmasını ortaya koydu: “2008 yılında avukatlar birimi olarak bir birim kurulduğunda ilk avukatlar imamı Aziz Gürcan’dan öğrendik. Gürcan bize ‘Bundan sonra bizim sözümüze göre iş yapacaksınız. Söylediğimiz davalar açılacak.”

Hidayet Karaca, savcılık ifadesinde, “Ne Gülen’den talimat alırız ne de ‘biat edin, rahat edin’ diye birtakım insanlardan. Mesleğin evrensel kurallarına, basın yayın ilkelerine göre RTÜK kurallarına uygun bir şekilde özgürce, demokratik ve hukuk devletinin oluşması için yayın yapıyoruz.” demişti.

Benzer gönderiler