FETÖ elebaşı emriyle adını değiştirmiş

ahmet-selim-ener

FETÖ’nün talimatıyla ismini değiştiren tutuklu iş adamı Ahmet Selim Ener’in Pensilvanya’da ‘beddua seansı’na katıldığı ifade edildi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu tarafından FETÖ’nün finans yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan iş adamı Ahmet Selim Ener’in 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle hazırlanan iddianame 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Kentin en büyük camisini yapacak olan inşaat firmasının büyük oranda hissesinin sahibi olan Eren hakkında hazırlanan iddianamede, sanığın sosyal paylaşım sitelerinde örgüt lehine paylaşımlar yaptığı ve çocuklarını örgütün okullarına gönderdiği belirtildi.

Ener’in bilgisayarında yapılan incelemede ise örgüt üyelerinin kullandığı “KakaoTalk” uygulamasının kalıntıları da bulundu.

Talimatla ismini değiştirmiş

Örgüt içerisinde “abi” konumunda yer alan sanığın asıl adının “Ercan Ener” olduğu ancak Pensilvanya’dan gelen talimatla ismini “Ahmet Selim” olarak değiştirdiği şeklinde Gaziantep Valiliği Olağanüstü Hal Bürosu’na ihbar geldiği bilgisinin yer aldığı iddianamede, nüfus kayıtları incelemesiyle sanığın 2006 yılında mahkeme kararıyla ismini “Ahmet Selim” olarak değiştirdiği tespit edildi.

İddianamede MASAK raporlarına da yer verilirken sanığın KHK ile kapatılan bir derneğin üyesi olduğu ve “beddua seansına” birlikte gittiği firari sanık Oğuz Bazoğlu’na iki farklı tarihte toplam 2 milyon lira para havale ettiği, örgütle iltisaklı çok sayıda kurum ve kişiye para transferi yaptığı bilgileri yer aldı.

Bank Asya’ya destek vermiş

Sanığın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in Bank Asya’ya destek çağrısından hemen sonra banka yetkilisine gönderdiği e-postada, “Bankamız için seferberlik ilan ettik. Aynen 2001 yılında olduğu gibi neyimiz varsa namusumuz bildiğimiz bankamız için yarından tezi yok getireceğiz. Arkadaşlar evini, arabasını satacak; gerekirse başka bankadan kredi çekecek, bankamıza mevduat koyacağız.” şeklinde yazdığı bilgilerinin de yer aldığı iddianamede, kapatılan Bank Asya’da 18 ayrı hesabının bulunduğu belirtildi.

Her personeli için de bankaya 25 bin liralık hesap açma hedefi koyduğu yer alan iddianamede, sanığın örgüt adına gizli toplantılara katılarak para toplayıp 10 yıl önce sıradan bir muhasebeciyken kısa sürede milyonlarca liralık iş hacmine ulaşmasının örgütün finans ayağında yer alarak gerçekleştiği değerlendirmesi yapıldı.

Beddua seansına katılmış

İddianamede sanık Eren’in Gaziantep, Diyarbakır, Batman ve Mardin il imamlarıyla birlikte 17 Aralık 2013 tarihinde Pensilvanya’ya örgüt elebaşının yanına gidip beddua seansına katıldıkları ve 22 Aralık 2013’te birlikte aynı uçakla yeniden yurda döndükleri bilgilerinin yer aldığı iddianamede, “Bu kadar önemli kişilerin aynı uçakta önlü arkalı, sağlı sollu oturmalarının tesadüfü olamayacağı anlaşıldığından, sanığın FETÖ yöneticiliğinin bulunduğu ve alt sınırdan uzaklaşmak suretiyle cezalandırılması kamu adına talep olunur.” görüşüne yer verildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın