Scroll Top

FETÖ elebaşı Güney Afrikalı misyonerlerin gazetesinde köşe yazısı yazmış

fetullah-gülen-2

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in, Hristiyan misyonerlerine ait bir gazetede “Love and tolerance” başlıklı bir yazı yazdığı ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’tan yapılan yazışmalar deşifre olmaya devam ediyor.

Her hafta misyoner gazetede yazmış

Fetullah Gülen’in Hristiyan misyonlerin yazdığı bir gazetede “Love and tolerance” isimli köşe yazdığı, örgüt üyelerinin ByLock mesajlarında açığa çıktı:

“Afrika’da diyalog hizmeti yapan bir arkadaş, ülkenin en önemli gazetesinin genel yayın yönetmeni ile görüşmek ister. Genel yayın yönetmeni Hristiyandır ve diyalog merkezinin yaptığı çalışmalardan kısmi haberdardır. Arkadaşa uzun uğraşların ardından randevu verir. Netice olarak Hristiyan misyonerler için çok önemli bu yayında ‘Love and tolerance’ köşesi diye bir köşe oluşturulur ve büyüğümüzün makaleleri haftalık yayınlanmaya başlar.”

Kutsiyet kazandırmışlar

Ocak 2016’da “Hatırat” başlığıyla paylaşılan ve örgütün üst düzey bir isminin yazdığı ByLock mesajında, Fetullah Gülen’in Ankara’ya geldiğinden ve Bahçelievler’de bir hücre evinde örgüt üyeleriyle görüştüğünden bahsediliyor. Fetullah Gülen’in kendisine verilen çayı beğenmediği ve orada bulunanlara çay tarifi yaptığı kaydedilirken bu tarifin ByLock üzerinden örgüt üyeleriyle paylaşılması, elebaşının çay tarifine bile kutsiyet kazandırdığını gösteriyor.

“Gülen’in güzel çay yapması meşhurdu.Biz huzurunda diz üstü oturduk. O da bize nasıl çay yapılacağını anlattı.” ifadesinin yer aldığı mesajda, Gülen’in normal çay tarifine abartılarak yer verildiği görüldü.

Örgüt videolarını izlemeyenleri fırçalamışlar

13 Şubat 2016’da ByLock’tan paylaşılan bir diğer yazışmada, Fetullah Gülen’in örgütsel mesaj ve talimatlarının yer aldığı görüntülerin yayımlandığı “Herkul.org” isimli internet sitesinin kapatılması üzerine videoların paylaşıldığı Youtube ve Facebook’ta izlenme oranlarının düşük olması nedeniyle ByLock’tan örgüt üyelerine fırça atıldığı görüldü. Söz konusu mesajda şöyle deniliyor:

“Herkul sitesinin kapatılmasını fırsata dönüştürerek yurt dışı dahil herkesi Youtube ve Facebook sayfalarına yönlendirmeyi ve güçlendimeyi hedeflemiştim. Ancak an itibariyle son sohbet sadece Youtube’de olmasına rağmen izlenme reklam dahil 4300. Facebook sayfa beğenisi ise sabah 92 bin 742 idi, reklama rağmen 93 bin 148 olabildi. Himmetlerinize arz ediyor ve destek bekliyoruz.”

Benzer gönderiler