Scroll Top

FETÖ elebaşından yeni bir darbe talimatı

5cc56ab6ae784924cc81ff75

Yaklaşık 3 yıl önce, askeriye içindeki kripto FETÖ üyeleri, örgüt elebaşı Gülen ve yurtdışı ortaklarının nihai emellerini gerçekleştirmek adına Türkiye’de darbe girişiminde bulundu.

FETÖ, bu darbe girişimiyle Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne kastetmiş, seçilmiş Cumhurbaşkanına suikast düzenleyecek kadar da ileri gitmişti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 15 Temmuz’da darbeci hainler tarafından bombalanmıştı.

TBMM, Gölbaşı Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı, MIT, Genelkurmay Başkanlığı, TÜRKSAT, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Gölbaşı Polis Özel Harekat bombalanmış 250’den fazla vatandaşı şehit edilmişti.

Türkiye, 15 Temmuz’dan sonra yaralarını hızla sarmaya devam ederken, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen örgüt üyelerine “yeni bir 15 Temmuz çağrısı” yaptı.

Gülen, 21 Nisan 2019 tarihli bir konuşmasında kimisi firari olan kimisi ise halen Türkiye’de bulunan örgüt üyelerine son derece dikkat çekici bir mesaj verdi: “Şimdiye kadar 27 Mayıs görmüş olanlar olarak, 12 Mart görmüş olanlar olarak… Efendim, Haziran, Temmuz, Haziran görmüş olanlar… Bir de ne vardı? Aralık filan mı? Aralık da vardı galiba. Bir de Temmuz vardı. Temmuz görmüş olanlar… Bu ayların çoğu kirlenmiş. Efendim onların arındırılmasını Allah celle celâluhu size bırakmış.”

Gülen, örgüt üyelerini motive etmek için daha da ileriye giderek, “Cenab-ı Hakk, size o kadar iş bırakmasaydı, onlar ile beraber nasıl Cennet’e girecektiniz ki? Hazreti Ebu Bekir ile beraber nasıl olacaktınız ki?” ifadelerini kullandı.

Benzer gönderiler