Scroll Top

Alman devlet televizyonu ZDF, PKK propagandası yaptı

alman devlet kanlı, zdf

Alman devlet televizyonu ZDF, terör örgütü PKK’nın propagandası yaptı.

Almanya, terör örgütü PKK üyelerinin eylemlerine ve faaliyetlerine göz yumuyor. Terör örgütü PKK’nın her türlü eylemine sesini çıkarmayan Almanya’da Alman devlet televizyonu ZDF, yine skandal bir yayına imza attı. ZDF kanalı “Baskı, terörizm ve ihanet altındaki Kürtler” başlıklı bir belgesel yayımladı. Yayında “Kürt bölgesi” ismiyle Türkiye sınırlarını da içine alan bir harita paylaşıldı. Terör örgütü PKK’nın propagandası yapıldı. Terörist elbisesi giydirilmiş çocukların bulunduğu bir merkez tanıtıldı. Alman devlet televizyonu ZDF, Alman Terör örgütü üyelerini “özgürlük savaşçısı” olarak tanıtıp görüşlerine yer verdi. Yayında, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG mensuplarının Türkiye karşıtı görüşlerine yer verildi. Türkiye için “işgalci” ifadesi kullanıldı.

Alman devlet televizyonu ZDF daha önce de Türkiye aleyhinde yayın yaptı

Almanya’da Türkiye düşmanlığı her geçen gün farklı boyutlara taşınıyor. Küçücük çocuklara Türk düşmanlığı aşılanıyor. Alman devlet kanalına bağlı olan “ZDF logo!”da Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde animasyonlar izletiliyor. Çocuklara, Türkiye’nin antidemokratik bir ülke olduğu öğretilmeye çalışılıyor. Yapılan bir yayında şu sözlerle Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karalanmaya çalışılmıştı.

“Aslında Türkiye’de basın özgürlüğü var bu yasalarda da yazıyor. Yani gazeteciler kendilerini tehlikeye atmadan veya işleri için cezalandırılmadan haber yapabilmeli. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti sürekli olarak bu basın özgürlüğüne uymamaları nedeniyle eleştiriliyor. Örneğin eleştirisel haberlerden sonra bazı televizyon kanallarının yayın yapmasına izin verilmedi. Erdoğan’a uymayan bir şey yazan gazeteciler sürekli mahkemeye çıkarılıyor. Uzun yıllardır gazeteciler sürekli olarak tutuklanıyor. Türkiye dünyada en çok gazetecinin tutuklu olduğu ülkelerden. Bu gazeteciler yasak olan gruplar için siyasi propaganda yapmakla suçlanıyor. Ancak muhalifler, bu suçlamaların çoğu zaman doğru olmadığını düşünüyor. Erdoğan’ın hükümeti ve kendisi ile ilgili eleştiri içeren haberleri engellemek istediğini düşünüyorlar.”

Alman kanalı ARD de skandala imza atmıştı

Türkiye karşıtı skandal yayınlarıyla tepki toplayan Alman Devlet Kanalı ARD ARD’de yayınladığı bir TV programında skandala imza atmıştı. Programda terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan sorusu soruldu. Yapılan propagandaya ise çok sayıda vatandaştan tepki yağdı. Ayrıca göçmen karşıtlığıyla bilinen Almanya için Alternatif Partisi de bir boyama kitabı dağıtmıştı. Kitapta Türkler silahlarla, başörtülü kadınlar ellerinde bıçaklarla gösterilmişti. Baden Württemberg eyaletinde de çocukların okullarda arkadaşlarıyla aralarında Türkçe konuşması yasaklanmıştı. 9 yaşındaki bir öğrenci, okul bahçesinde arkadaşıyla Türkçe konuştuğu için öğretmen tarafından ceza verilmişti.

Benzer gönderiler