Scroll Top

FETÖ’nün sözde Jandarma İmamı hayvan meraklısı(!) Nurettin Oruç çıktı

13

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturmasında ifadesi alınan “Burhan” kod adlı itirafçı örgütle ilgili oldukça önemli bilgiler verdi. FETÖ’nün Jandarma Komutanlığı örgütlenmesinde yer alan “Burhan” kod adlı itirafçı, örgütün Jandarma imamının Nurettin Oruç olduğunu söyledi.

Darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Akıncı Üssü’nde Adil Öksüz’le birlikte yakalanan Nurettin Oruç, “hayvan belgeseli çekmek için orada bulunduğu” yalanına sığınmıştı.

İtirafçı, Oruç’un bu görevinden önce örgütün Güneydoğu Anadolu Bölgesi Jandarma imamı olarak çalıştığını ve kendisinin de ona bağlı olduğunu anlattı. Bu itiraf, 16 Temmuz’da Akıncı Üssü’nde gözaltına alınıp tutuklanan Nurettin Oruç’la ilgili süreci yeniden şekillendirdi.

Darbeyi bir hafta önce dua talimatıyla duyurmuşlar

15 Temmuz’dan bir hafta önce darbenin başarılı olması için “dua” talimatı aldıklarını söyleyen itirafçı şunları aktardı: “Yöneticilerimiz yazışma programı Eagle’dan mesaj atarak bir hafta boyunca sabaha kadar dua etmemiz gerektiğini, çok önemli gelişmelerin olacağını, Türkiye’nin kurtulacağını söyledi. Dua olarak Fetih suresinin ve Hizbun Nasır dualarının okunması gerektiğini söyledi. Özellikle toplu şekilde yapılan duaların daha faziletli olduğu söylendi. Biz 15 Temmuz akşamına kadar her gün dua ettik.”

Darbeyi gaybubet evlerinden idare etmişler

Burhan kod adlı itirafçının ifadesinde, Akıncı Üssü’nden yönetilen darbenin Türkiye’nin 81 ilinde ise örgütün güvenli ev olarak tabir ettiği gaybubet evlerinden idare edilmek istendiğini aktardı.

Burhan kod isimli örgüt imamı ifadesinde, darbe gecesi talimatla gaybubet evlerine gittiğini belirterek “Evde Saffet kod isimli örgüt imamı darbe yapıldığını, bu darbenin iyi insanlar tarafından yapıldığını, FETÖ’nün bu işin içinde olduğunu, dua etmemiz gerektiğini ve diğer öğretmenlerin eve çağrılarak kritik roldeki öğrencilerin aranması noktasında yardımcı olmamız gerektiğini söyledi. Bize evde bulunan öğrencilerden telefon temin ettiğini ve bu telefon ile diğer öğrencileri (asker) arayacağımızı söyledi.

Telefonda aradığım bazı FETÖ’cü öğrencilere şu şekilde konuşmamızı söyledi: ‘Dostum, şu an darbe oluyor. Herkesin görev yerinde olması ve kendi komutanının emrine girmesi gerekiyor.’ dedi.”

Benzer gönderiler