Almanya’daki İslam düşmanları cami duvarına haç çizdi

almanya cami haç

Almanya’daki İslam düşmanları DİTİB’e bağlı Fatih Camii’nin duvarlarına haç çizdi.

Almanya’daki İslam düşmanları Baden-Württemberg eyaletindeki Sontheim beldesindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Fatih Camii‘nin duvarlarına sprey boyayla haç çizdi. İslam düşmanları hakaret içerikli yazılar yazdı ve caminin tabelasını karaladı. Sontheim DİTİB Fatih Camii Dernek Başkanı Ali Özdemir yaptığı açıklamada gece camilerinin duvarında 8 noktaya sprey boyayla haç çizildiğini ifade etti. Tabela ile duvarlarının boyandığını söyledi. Özdemir saldırıdan büyük üzüntü duyduğunu belirtti. “30 yıldır Sontheim’da insanlara saygı duyduk ve her zaman saygılı muamele gördük. Şeffaf bir teşkilatız, Sontheim’ın bir parçasıyız ve kapımız herkese açık. Özellikle herkesin barış içinde birlikte yaşamalarını istiyoruz. 2019 yılında da pencerelerimiz ateşli silahla hasar görmüş, ancak olayın failleri bulunamamıştı. Bu saldırıyı yapanların bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz” diye konuştu. Özdemir olayı fark ettikleri anda polise bildirdiklerini aktardı. Özdemir polisin camide inceleme yaptığını ve soruşturma başlattığını söyledi.

Almanya’daki İslam düşmanları camiye daha önce de saldırdı

İslam düşmanları iki yıl önce de camiye saldırdı. Offenbach şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç, iki yıl önce de camiye yönelik benzer bir saldırının yapıldığını söyledi. Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç iki yıl önceki saldırıda faillerin bulunamadığını ifade ederek “Son dönemlerde camilere yönelik artan saldırılardan bizler, cemaatimiz ve üyelerimiz endişe duyuyoruz. Olayın fail ya da faillerinin bulunarak adalete teslim edilmesini talep ediyoruz.” diye konuştu. Polis DİTİB’e bağlı Yavuz Selim Camisi’nde yaptığı incelemenin ardından tutanak tutarak araştırma başlattığını bildirdi.

Almanya’daki İslam düşmanları, camilere saldırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde de İslam düşmanları Almanya’nın başkent Berlin’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camii’ne saldırı düzenlenmişti. Wedding semtindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camisi’nin dış cephesine ve yanında bulunan çay ocağının camına yazılar yazılmıştı. Cami derneği Başkanı Şinasi Yaşar, din görevlisinin sabah namazına geldiğinde caminin hemen yanında bulunan çay ocağının camlarındaki yazıları fark ettiğini söylemişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camii’nin Başkanı Şinasi Yaşar, burada din, dil ve ırk gözetmeksizin yaşamaya çalıştıklarını ifade etmişti. Yaşar, bu saldırıyı kimin yaptığını bilmediklerini söyleyerek, “Belki görenler vardır. Bu, camimize ikinci saldırı. İnşallah son olur.” şeklinde konuşmuştu.

Benzer gönderiler