Scroll Top

FETÖ-PKK şimdi de “toplu mezarlık” yalanında ortaklık yaptı

emre uslu

Gaziantep’te defin işlemlerinde aksaklık yaşanmaması için yapılan rutin bir uygulama FETÖ – PKK ortaklığıyla kirli bir propagandaya dönüştü.

Fransa’da yaşayan PKK destekçisi  “Vartolu” isimli hesabın yaydığı yalanın ilk destekçisi firari Emre Uslu oldu.

Gaziantep Valiliği olayın aslını kısa bir süre içinde açıkladı.

“Annesi vefat eden Saime Dilsizoğlu isimli bir vatandaş, Yeşilkent Mezarlığında daha önceden Belediye tarafından hazırlanan sıra mezarları cep telefonu ile çekerek, bu mezarların koronavirüs vakalarından hayatını kaybedenler için hazırlandığı, vatandaşların kandırıldığı, ölüm vakalarının koronavirüs nedeni ile çok olduğu şeklinde şahsi yorumlarla sosyal medya hesabından yayınlamıştır.

Videoda yer verilen yorumlar gerçeği yansıtmamakta olup,  Koronavirüs Salgını nedeniyle toplumsal hassasiyetlerin yüksel olduğu bir dönemde vatandaşlarımız arasında yanlış bir algı oluşmaması açısından konuyla ilgili açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Saime Dilsizoğlu isimli şahsın Annesi olan 1932 doğumlu Emine Dilsizoğlu, rahatsızlanarak 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne 27 Mart tarihinde getirilmiş, kendisi, acil müdahale esnasında kardiyopulmoner arreste girip yapılan tüm canlandırma işlemine rağmen 18.45’te vefat etmiştir. Söz konusu vatandaşımızdan muayene ve tetkikler esnasında  tedbir amaçlı COVİD 19 enfeksiyonuna yönelik numune alınmış ve yapılan test henüz sonuçlanmadan vefat olayı gerçekleşmiştir.

Emine Dilsizoğlu, şüpheli vaka olarak değerlendirilirken ölüm gerçekleştiği için ölüm raporuna DOĞAL ÖLÜM yazılmasına rağmen tedbiren koronavirüs hastası gibi işlem yapılmış ve defin işlemi de alınan tedbirler eşliğinde gerçekleşmiştir.

Emine Dilsizoğlu’nun kızı olan Saime Dilsizoğlu ise bu defin işleminin gerçekleştiği sırada bu videoyu çekerek yayınlamıştır.”

Videonun gerçeği kısa bir sürede ortaya çıkmasına rağmen, firari FETÖ’cü Ethem Gürbaş tarafından paylaşıldı.

15 Temmuz ihanetinden sonra Almanya’ya kaçan ihraç Yarbay Ethem Gürbaş, PKK’lı olduğu bilinen hesabın yalanını yaymakta bir beis görmedi.

Resim

FETÖ tarafından açılan sosyal medya hesapları tarafından cezaevindeki örgüt üyelerini desteklemek için paylaşılan yalan yüzbinlerce kişiye ulaştı.

FETÖ destekçisi sosyal medya hesaplarının paylaşımlarında cezaevlerindeki örgüt üyelerinin salıverilmesi için paylaşım yapılması da dikkatlerden kaçmadı.

Resim

PKK destekçisi sosyal medya hesabının yaydığı yalanın son destekçisi Ergun Babahan oldu.

 

Resim

 

Resim

 

FETÖ’nün BAE parasıyla kurduğu Ahval sitesinde yazan Ergun Babahan, yalanı yaymak için bir köşe yazısı yazdı.  Ergün Babahan köşe yazısında Türkiye’de gizli toplu mezarlar kazıldığı, koronavirüsten ölenlerin sayısının söylenenden çok fazla olduğunu iddia etti.

Benzer gönderiler