Scroll Top

FETÖ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kaçırmak için İsviçre’den ekip getirtmiş

Saat_Haberi

Türkiye, 15 Temmuz gecesi tarihinin en kanlı girişimini yaşadı. FETÖ’nün teröristleri darbe yapmaya kalkıştı. FETÖ cuntasının hedefinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da vardı. Darbeciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele baskın yaptı. Hainler neyse ki amacına ulaşamadı. Bu kanlı girişimdeki küresel ağ ise Akıncı Üssü İddianamesi ile ortaya çıkarıldı.

Tespitlere göre; İsviçreli Albinati Hava Yolları’na ait uçak, 15 Temmuz’da, akşam saatlerinde Dalaman Havalimanı’na iniş yaptı. Uçak, Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanına gelmeden hemen önce acil kalkış için izin isteyip beklemeye başladı. VIP minibüs, uçağın kaptanlarının kaldığı otele doğru yola çıktı. Ancak Erdoğan, havalimanından ayrıldıktan sonra uçuşun iptal edildiği açıklandı.

FETÖ’cülere hizmet eden uçak, 16 Temmuz’da saat 06.00’da daha önce alana inen 3 kişiyi almadan kalktı. Dario P. Mordasini, Piera D. Walther ve Benedikt Kisslin adlı bu 3 ajan, Göcek’e doğru yola çıktı. Soluğu helikopter pisti olan yatta aldı. 3 kişi, 16 Temmuz sabahı yatla Yunanistan’ın başkenti Atina’ya kaçtı. Öte yandan uçağın havalimanına iniş ve kalkışına ilişkin yazışmalar ise ABD’den yapıldı. Uçakla ilgili yazışmalar üç ay evvel başladı. Uçağın ineceği gün ve saat çok defa değiştirildi.

Yekvücut olarak ulaştığımız bilgiler Albinati Hava Yolları’na ait uçağın 15 Temmuz darbe girişimindeki rolünün ortaya konulandan daha fazla olabileceğini gösteriyor.

Sahibi pilot bulma uzmanı 

Stefano Albinati, Albinati Hava Yolları’nın sahibi ve genel müdürü. Albinati ayrıca ünlü saat markası Breitling’in Hava Yolu şirketinde 1997 yılından bu yana Havacılık Departmanı’nın Başkanlığı görevini yürütüyor. 

Pilotların yerini bulmaya yarayan saat

Breitling’in “The Emergency” ismiyle çıkardığı saat, sivil ve askeri pilotların en çok kullandığı saatlerden biri olarak biliniyor.  İki ayrı frekansta dönüşümlü olarak çalışan bir mikro iletici ile donatılmış. Uydu için tasarlanan 406 MHz frekansında ve her 50 saniyede 0,44 saniyede süren ilk dijital sinyali iletiyor; ayrıca 2.25 saniyede 0,75 saniye süren 121.5 MHz arama ve kurtarma frekansı üzerindeki ikinci bir analog sinyal iletebiliyor.

FETÖ’cülerin uçaktan haberi yokmuş

Sönmezateş’e Albinati Hava Yolları’na ait uçak soruldu. Ancak Sönmezateş, kendisine bu uçakla ilgili bir bilgi verilmediğini belirtti. Darbeci Sönmezateş, şöyle dedi: “15 Temmuz’da harekatı tamamıyla Akıncı Üssü planlıyordu. Akıncı Üssü’nden bir uçağın ayarlanarak Dalaman Havalimanı’na yönlendirileceği, Cumhurbaşkanının bu uçak ile Akıncı’ya götürüleceği bilgisi verildi. Bana söylenen ise bu uçağın askeri bir uçak olduğuydu.”

Benzer gönderiler