Scroll Top

FETÖ firarisi CHP’li ihanet raporuyla gündemde

FETÖ-firarisi-CHP'li

FETÖ firarisi CHP’li Erdemir Türkiye’ye hakaret etti

FETÖ firarisi CHP’li Aykan Erdemir, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilen Joe Biden’dan Türkiye’ye müdahale etmesini istedi. ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman ile Türkiye hakkında bir rapor hazırlayan eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir büyük tepki topladı. Partisinden ihraç edildiğine dair bilgi olmayan FETÖ firarisi CHP’li Aykan Erdemir, Türkiye düşmanı “Demokrasileri Koruma Vakfı”nda çalışıyor. Birleşik Arap Emirliklerinin verdiği açık destekle bilinen Demokrasileri Koruma Vakfı, siyonist İsrail’in ABD’deki kuruluşlarından biri olarak biliniyor. FETÖ firarisi CHP’li Aykan Erdemir hakkında Kasım 2017’de  Türk Ceza Kanunu’nun 326 /1 maddesi gereğince “Devletin Güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme”, ‘”Amacı dışında kullanma” ve “hile ile alma çalma” suçlarından yakalama kararı çıkarılmıştı.

Aykan Erdemir’in ABD’den istekleri

Türkiye karşıtı her olayda kendisini gösteren FETÖ firarisi CHP’li Erdemir, hazırladığı raporda küstahlık sınırını aştı. Ülkemize “Haydut devlet” deme küstahlığını gösteren Aydemir, ABD yönetimine de bir çağrı yaptı. FETÖ firarisi CHP’li Aydemir’in ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman ile birlikte yazdığı rapordaki istekleri şöyle:

  • ABD Doğu Akdeniz’e Özel Temsilci atasın.
  • ABD ordusu Doğu Akdeniz’e sevk edilerek caydırıcılık sağlansın.
  • Türkiye’nin Libya ile imzaladığı anlaşmayı etkisiz hale getirmek için Türkiye karşıtı ülkeler desteklensin.

FETÖ firarisi Aykan Erdemir, ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulaması sonrası çıktığı bir televizyon programında, AB ülkelerinin de ABD ile birlikte hareket edebileceğini iddia etmişti. FETÖ firarisi eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir‘in çalıştığı Demokrasileri Koruma Vakfı, Mark Dubowitz ve Jonathan Schanzer gibi tescilli Türkiye düşmanları tarafından yönetiliyor. Türkiye’ye NATO’dan çıkarılmamız dahil çok sayıda yaptırım uygulanmasını isteten vakıf yöneticileri terör örgütü PKK’ya ABD’nin verdiği desteğin artmasını da istiyor.

FETÖ firarisi CHP’liye partisi sessiz

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili seçilen ve 17/25 Aralık Kumpası öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’nu ABD’deki FETÖ yöneticileriyle görüştüren Aykan Erdemir’e partisi sessiz. CHP’den bu zamana kadar ihraç edildiğine dair bir açıklama gelmedi. ABD’deki bir diğer FETÖ firarisi Emre Uslu, Joe Biden’ın seçilmesi ile ABD ve Avrupa ülkelerinin Kemal Kılıçdaroğlu üzerinde bir planda anlaştıklarını iddia etmişti. CHP, Biden’ın seçilmesini dünyada en tebrik eden siyasi partilerden biri olmuştu.

 

Benzer gönderiler