Polisi metrelerce sürükleyen FETÖ’cü Yunanistan sınırında yakalandı

kayseri-ismail-çeşlik

Kayseri’de gözaltına alınacağı sırada aracıyla kaçarak polisi metrelerce sürükleyen FETÖ’cü iş adamı, Yunanistan’a 100 metre kala sınır bölgesinde sahte kimlikle yakalandı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü ekipleri, Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliğince hakkında “FETÖ üyeliği” suçundan yakalama kararı bulunan, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) “Esta Çelik” isimli fabrikanın sahibi iş adamı İsmail Çelik’in yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Polisi yaralayarak kaçtı

2 Mart günü şüphelinin OSB’deki iş yerinin önünde olduğunu tespit eden polis ekipleri, şüpheli İsmail Çelik’e “dur” ihtarında bulundu. Bir polis memuru, aracına binerek kaçmak isteyen İsmail Çelik’i durdurmaya çalıştı ancak şüpheli aracı ile hızla uzaklaştı. Bu sırada polis ekibinin aracın ön kaputunda 50 metre asılı vaziyette gittiği ve başka bir araca çarparak yaralandığı görüntüler, güvenlik kameralarına yansıdı.

Yunan sınırına 100 metre kala sahte kimlikle yakalandı

Bu olaydan sonra şüpheli İsmail Çelik, 22 Mart günü Edirne’nin Keşan ilçesi Meriç Nehri civarında kaçak yollarla Yunanistan’a geçmek isterken sınıra 100 metre kala üzerinde Arif Ali N. adına düzenlenmiş sahte kimlik ve 10 bin Euro parayla birlikte yakalandı.

Öte yandan şüpheli İsmail Çelik’in kardeşi Osman Çelik’in de FETÖ’den arandığı ve Bosna Hersek’te saklandığı öğrenildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın