Andrew Brunson FETÖ bağlantısını 7 yıl önce ağzından kaçırmış

640x360_9db0d6a1-da66-404d-a112-cf99c3da560c

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede hakkında 35 yıla kadar hapis cezası istenen ABD’li papaz Andrew Craig Brunson’un Emre Uslu ile bağlantısı ortaya çıktı.

İddianamede ifadesine yer verilen gizli tanık “Dua”, ABD’de bütün kiliselerin bağlı olduğu ve yurt dışına gidecek elemanların kontrolünün sağlandığı CAMA‘ya değindi.

Yurt dışına gidecek Mormon veya Evangelist kilisesindeki kişilerin CAMA’nın izni olmadan ABD dışındaki başka bir ülkede görev yapmasına izin verilmediğini belirten gizli tanık, CAMA üyelerinin CIA, FBI, NSA gibi kurumlarda Mormon veya diğer kiliseler adı altında görev yapmalarına rağmen bağlı oldukları kiliseyi geçici paravan olarak kullandıklarını anlattı.

İddianamedeki Emre Uslu ayrıntısı

Esas amacın CAMA organizasyonu altında faaliyet yürütmek olduğuna işaret eden gizli tanık “Dua”, ABD kamuoyunda CIA, FBI, NSA içindeki bu yapılanmaya sosyal medyada zaman zaman kullanılan “Mormon Çetesi” denildiğini bildirdi. Gizli tanık, “ABD’deki Utah eyaleti Mormonların Mekke’si gibidir. FETÖ yöneticilerinden Emre Uslu da bütün eğitimini Utah’ta almıştır. CAMA üyesi kiliselerin içerisinde en etkili ve yönlendirici konumunda olan Mormon Kilisesi’dir. Bu kilisenin yapılanması ülkemizde faaliyet gösteren FETÖ ile birebir aynıdır.” şeklinde beyan verdi.

İddianamede, Brunson’un fikir birliği yaptığı arkadaşlarından birinin 2011’de tartıştığı Türk vatandaşına, “Polis şefi Emre Uslu ve arkadaşları Türkiye Cumhuriyeti’nin sahibidir, onların sahibi de Amerikalılardır.” ifadesini kullandığına da değinilerek Uslu’nun ABD bağlantısı açık şekilde ortaya konuldu.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın