Afrin’de artık şanlı bayrağımız dalgalanıyor

DYkkumTXcAEfjct

Terör örgütü PKK’nın 5 yıllık planı çöktü. ABD’den aldıkları silah yardımı, uluslararası medyanın her türlü propagandasına rağmen Afrin’de PKK işgali son buldu.

Zeytin Dalı Harekâtı’nda müjdeli haber, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıldönümünde geldi. 20 Ocak’ta başlayan operasyonların 58’inci gününde Afrin şehir merkezi teröristlerden arındırıldı, TSK ve ÖSO kent merkezine girdi. Bölge halkı, Mehmetçik’i sevinçle karşılarken, sözde Afrin kanton yönetimi binasında ay yıldızlı bayrak göndere çekildi.

Şehir merkezine yönelik dün gece operasyon başlatıldı. Özel Kuvvetler’in öncü olarak gece girdiği Afrin merkezinde teröristlere ağır kayıplar verdirildi. Jetler ve topçu birlikleri de gece boyu belirlenen hedefleri bombaladı. Şafak sökmeden karadan ÖSO unsurları ile şehre giren Mehmetçik, ilçe merkezinin kontrolünü dün sabah saat 08.30 itibariyle sağladı.

Şehirde kontrolün sağlanmasının ardından ÖSO telsizlerinden, “Afrin dosttur” anonsu yapıldı. Şehir merkezinden kutlamalar yapan ÖSO’cular havaya ateş etti ve şükür secdesine durdu.

Harekâtla Genelkurmay Başkanlığı ilk olarak şu duyuruyu yaptı: “Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır. Mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmaları devam etmektedir. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi Çanakkale’de verdi

Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları esnasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin merkezinde kontrolün sağlandığını açıkladı.

Afrin’in ele geçirilmesinin ardından kent meydanındaki Demirci Kawa heykeli indirildi. Afrin merkezinde bulunan terör örgütünün sözde kanton yönetim binası ile kentin her yerinden görülen hâkim noktaya Mehmetçik tarafından Türk bayrağı asıldı. Mehmetçik, öperek göndere çektiği bayrağa karşı selam durdu. Bir Türk askeri, binanın balkonuna elinde bayrakla çıkarak, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Türk milletine ve yüce şehitlerimize armağanıdır” dedikten sonra Mehmetçik ve ÖSO unsurları, havaya ateş açarak kutlama yaptı.

Afrin halkı ÖSO ve Mehmetçiği bağrına bastı

Harekâtın başlangıcından itibaren, başta CHP olmak üzere muhalif kesimlerce terörist ilan edilen ÖSO mensupları Afrin’de sevinçle karşılandı.

Komandolar Afrin’de komando andı okuyup hilal oluşturdu.

PKK’ya yapılan yardımlar ele geçirildi 

Terör örgütü PKK’ya Batılı ülkelerin yolladığı silahlar da Afrin’in düşmesiyle birlikte ele geçirildi.

Benzer gönderiler