Scroll Top

Florida’da 11 yaşındaki kız ailesi ve kilise tarafından tecavüzcüsüyle evlendirildi

abd_tecavuzcusuyle_evlendirildi_1

Sherry Johnson, New York Times’a verdiği demeçte, 10 yaşında iken kilise cemaatinin bir üyesi tarafından tecavüz edildiğini ve hamile kaldığını söyledi. Daha sonra yetkili makamların olayı araştırmasının ardından kilise yetkilileri ve ailesi büyük bir ceza davasından kaçınmanın en basit yolunun bir düğün organize etmek olduğuna karar veriyorlar. Annesinin o günlerde kendisine evlenmek isteyip istemediğini sorduğunu hatırlayan Johnson, annesine “Evlilik nasıldır? Bir eş gibi nasıl davranabilirim? Bilmiyorum.” yanıtını verdiğini ve annesinin, “Pekala. Tahminimce evleneceksin.” dediğini söylüyor.

10 yaşında tecavüze uğradı 11 yaşında evlendirildi

Florida’nın Tampa kentindeki hükümet yetkilisi, Florida’da evlenmek için bir yaş sınırı bulunmamasına ve yasal olmasına rağmen evliliğe onay vermiyor. Bunun üzerine düğün, evlilik izni olan Pinellas bölgesinde yapılıyor. Johnson, izin belgesinde doğum tarihinin bulunduğunu ve yetkililerin yaşını bildiğini belirtiyor. Böylece 10 yaşında hamile kalan kız çocuğu, 11 yaşında yasal olarak evleniyor.

ABD’de 27 eyaletinde yaş sınırı

Sherry Jonhson, bugün ABD’de reşit olmayan çocuklarla yapılan evliliği kısıtlamaya yönelik bir yasa için ulusal bir kampanyaya destek veriyor. Florida’da her birkaç günde bir, 16 yaşından küçük çocuklar yasaların önünde evlendiriliyor. Yapılan kapsamlı bir araştırmanın sonucunda, ABD’de 2000-2010 yılları arasında yaklaşık 248 bin çocuk evliliği gerçekleştiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca ABD’nin 27 eyaletinde evlilik için herhangi bir alt yaş sınırı bulunmadığı biliniyor.

Benzer gönderiler