Scroll Top

Fransa’da seçimler yaklaştıkça Türklerin desteklediği PEJ’e ırkçı saldırılar artıyor

PEJ_ırkçı_jpg

Fransa’da arasında Türklerin de bulunduğu göçmen kökenliler tarafından kurulan PEJ partisine yönelik ırkçı saldırılar her geçen gün artıyor. Son olarak PEJ milletvekillerinin seçim afişlerine ırkçı saldırı gerçekleştirildi.

11 ve 18 Haziran’da düzenlenecek Milletvekili Genel Seçimleri’nde yarışacak PEJ Parti’in adaylarına sistematik saldırılar gerçekleştiriliyor. Son olarak PEJ’in Ain 5’inci bölge adayı Ahmet Çetin ve Moselle 5’inci bölge adayı Ramazan Doğan’ın seçim afişlerine ırkçılar saldırdı. Yasal olarak her milletvekili adayına tahsis edilmiş panolarda asılı afişlerin üzerine önceden hazırlanmış ahlaksız ve ağır ırkçı ifadeler barındıran afişler yapıştırdılar.

Aşırı sağın ve Komünist Partisi PEJ düşmanlığında birleştiler. 

Türkiye karşıtı Valeri Boyer’in danışmanı: “Kime oy vereceksiniz? Ben kadınların özgürlüğü ve cinsiyetin hapsedilmesi arasında özgürlüğü tercih edeceğim.” yazmıştı.

 

Fransa Komünist Parti ve Le Pen’in liderliğindeki Aşırı Sağ Parti(FN) PEJ Partisi’ni hedef almıştı. Partinin Marsilya bölgesindeki adayı Nadia Omani, Türkiye karşıtı politikalarıyla tanınan ve 2011 yılında Ermeni soykırım iddialarını kabul etmeyenlerin cezalandırılmasını öngören yasa tasarısını hazırlayan Valerie Boyer’in ekibinin ırkçı saldırısına maruz kalmıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde François Fillon’un da sözcülüğünü yapan  Valerie Boyer ile  Nadia Omani’nin seçim afişlerini paylaşan Jouve, “Kime oy vereceksiniz? Ben kadınların özgürlüğü ve cinsiyetin hapsedilmesi arasında özgürlüğü tercih edeceğim.” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer gönderiler