Alman istihbaratı FETÖ’cü Zekeriya Öz’ü koruyor

zekeriya_oze_sok_tutuklandi_1511863079_0634

FETÖ firarisi savcı Zekeriya Öz’ün Alman istihbaratı tarafından korunduğu ortaya çıktı. Hâlen Almanya’da bulunan Zekeriya Öz ve Celal Kara, “Sultan” kod adlı gizli tanıkla Mart 2016’da FaceTime üzerinden görüntülü görüşme yaptı.

Bu görüşmelerdeki görüntüler, Öz ve Kara’nın bugüne kadar yurt dışında tespit edilen ilk görüntüleri oldu. Korkudan sürekli kılık değiştiren Zekeriya Öz’ün peruklu, top sakallı ve sakalsız olarak 3 ayrı kılığa girdiği göze çarptı.

Alman istihbaratı koruyor

Zekeriya Öz’ün konuşma esnasında gizli tanık Sultan’ın başının üzerindeki vitrinde duran klima kumandasını fark edip “Senin kafanın üzerindeki kamera mı göster.” şeklinde tepki gösterdiği, Sultan’ın ise klima kumandasını göstererek “Abi bizden de mi şüphe eder oldun?” dediği, Öz’ün de “Dikkatli olalım.” diye yanıtladığı öğrenildi.

Celal Kara ile Sultan arasındaki 10 Mart 2016 tarihli telefon görüşmesinde ise Kara, Zekeriya Öz’ün yanında önlem amaçlı bekletilen Alman istihbaratçının konuşma yapılırken yanına geldiğini söylediği, Sultan’ın ise “Bu eleman nasıl bir tip, bakayım abi.” diyerek cep telefonundan Alman istihbaratçının 2 kare görüntüsünü fotoğraflamayı başardığı kaydedildi.

Firari savcılar deşifre oldu

Gizli tanık Sultan’ın ifadeleri doğrultusunda Zekeriya Öz’ün Celal Kara ile birlikte Almanya’da kaldığı villanın deşifre olmasını önlemek için bir apartman dairesine götürüldüğü, Zekeriya Öz’ün yanında eşinin ve büyük kızının olduğu, karşı dairesinde Celal Kara’nın yalnız kaldığı, her ikisinin de kapısında Alman istihbarat görevlilerinin nöbet tuttuğu ve Alman görevlilerin telefonlarına taktıkları kulaklık üzerinden görüşme yaptırdıkları ortaya çıktı.

Benzer gönderiler