Scroll Top

Karlov soruşturmasında her yerden FETÖ çıkıyor

Rus-Büyükelçi-Karlov

FETÖ’nün tepe yöneticilerinden Şerif Ali Tekalan ile Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastının gerçekleştirildiği serginin organizatörü Mustafa Timur Özkan arasında para trafiği tespit edildi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un 19 Aralık 2016’da öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hazırlanan rapor, soruşturma dosyasına gönderildi.

Raporda, FETÖ’nün tepe yöneticilerinden olan ve hâlen ABD’de bulunan Şerif Ali Tekalan ile cinayetin işlendiği “Gezgin Gözüyle Kaliningrad’dan Kamçatka’ya Rusya” sergisinin organizatörü olan ve soruşturma kapsamında tutuklanan Mustafa Timur Özkan arasında para trafiği bulunduğu tespitine yer verildi.

Rapora göre 2012’de Mustafa Timur Özkan’a 100 lira gönderen Tekalan, “Gezgin Gözüyle Kaliningrad’dan Kamçatka’ya Rusya” sergisini düzenleyen Türkiye Gezginler Kulübüne de 2011-2014 yıllarında 5 işlemde 500 lira gönderdi.

Savcılık kaynakları, daha önce aralarında mail trafiği tespit edilen Tekalan ile organizatör Özkan arasındaki irtibatın MASAK raporuyla kesinleştiğini bildirdi.

Benzer gönderiler