Scroll Top

FETÖ’den atılan askeri hâkim: “Bu ByLock’ta bir sıkıntı var”

bylock

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in ByLock ve 1 dolar delil olamaz çıkışından sonra, FETÖ mensuplarının ByLock’un delil olamayacağı çıkışları devam ediyor. Buna son örnek bugün İzmir’de yaşandı.

İzmir’de FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında görülen davada tutuklu sanıklar savunma yaptı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in bir numaralı sanık olduğu 270 sanıklı davanın İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesine Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü’ndeki salonda devam edildi.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmaya bazı sanıklar ve taraf avukatları katıldı. Sıkıyönetim listesinde ismi “sıkıyönetim hakimi” olarak geçen eski askeri hakim Cüneyt Fıdır, hakkındaki suçlamaların delil ve dayanaktan uzak olduğunu ileri sürdü. Cüneyt Fıdır, FETÖ üyesi olduğu için 20 Temmuz 2016 tarihinde tutuklanmıştı. 

Mahkeme başkanının “Eşinde ByLock var, haberdar mısın?” sorusu üzerine Fıdır, “Hayır. ByLock’u darbeden sonra duydum. Eşimde çıkması çok garip. Eşim uzaktan akrabam olur. 15 yıldır tanırım.” dedi.

Savcının ByLock çıkan telefon numarasını okumasının ardından Fıdır, “Bu numarayı 3-4 senedir ben kullanıyorum. Teslim ettik almadılar. Hat eşimin adına.” dedi.

Fıdır, ByLock programını bilmediğini ve kullanmadığını öne sürerek, “Tüm samimiyetimle söylüyorum. İçerikler gelir de anlaşılır inşallah. Çok komik geldi bana. Bu ByLock’ta bir sıkıntı var. Bu kanaat yoğunlaştı bende.” diye konuştu.

Kaynak:
© FETÖ Gerçekleri

Benzer gönderiler