FETÖ’cü polis müdürlerinin avukatı cezaevinde ulaklık yaptı

gaffur-ataç

FETÖ’cü polis müdürlerinin avukatının Silivri Cezaevi’nde ulaklık yaptığı ortaya çıktı. FETÖ’cü eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse ve İlker Başbuğ’u cezaevine götüren eski Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Gafur Ataç arasında notlar taşıyan avukat S.B. cezaevi personeli tarafından fark edildi.

FETÖ’cü eski polis müdürü, örgütün şifreli mesajlarının yer aldığı not kâğıdını yakalatmamak için yuttu.

FETÖ tutuklusu polis müdürü Ömer Köse 16 Şubat 2018 günü avukatı S.B. ile görüşme yaptı. Bu görüşme esnasında Köse ile avukat aşırı şekilde yakınlaştı. İkili, gözlemde bulunan memurların görüş açısını bilinçli olarak kapatırken bu esnada avukatın uzun notlar aldığı belirtildi. Şüpheli hareketler görüşme sürecinde devam etti.

Görüşme sonunda avukat, kendisinden istenen söz konusu notları teslim etmedi. Avukat S.B, İnfaz Hakimliğine teslim edilmek üzere talep edilen notlar için “öyle bir not almadığını, almış olsa bile vermeyeceğini” söyledi.

Parçaladı ve yuttu

Ömer Köse’nin yanından çıkan avukat bir sonraki görüşmeyi aynı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan eski polis müdürü Gafur Ataç ile yaptı. Bu görüşme esnasında avukat, tutukluya üzerinde saklamış olduğu kâğıdı verdi. Tutuklu ise bu not kâğıdını okuduktan sonra yırttı. Ataç, yırttığı kâğıt parçalarını ağzına atarak yuttu. Görüşme 16:58’de tamamlandı.

Cezaevi yönetimi tarafından tutulan tutanakta; gizli, açık ya da şifreli mesajlar iletildiğine ilişkin ciddi emare bulunduğuna dikkat çekildi. Yaşanan olay hakkında hazırlanan tutanak, adli makamlara bildirildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın