DEVA Partisi’nin algı operasyonu deşifre oldu

deva-partisinin-genel-baskani-kim

Kastamonu İl Başkanı FETÖ’den gözaltına alınmıştı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) yeniden yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı hakkında gözaltı kararı verildi. Günaydı’nın toplantı için Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezinde otele geldiği tespit edildi. İl Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla, Günaydı gözaltına alındı. DEVA Parti’li Günaydı, Kastamonu’dan gelen jandarma ekiplerine teslim edilerek kente götürüldü. Günaydı’nın evinde yapılan aramalarda, çok sayıda doküman ve dijital materyal ele geçirildi. Günaydı’nın yurt dışına kaçma hazırlığında olduğu belirtilirken, DEVA Partisi’nden algı operasyonları gecikmedi. DEVA Partisi‘nin Kastamonu İl Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, İl Başkanı’nın gözaltına alındığına dair haberlerin asılsız olduğu iddia edildi.

deva-partisinin-baskani-kim

“Ali Babacan’ın onayı ile göreve geldim”

Gözaltına alınan Mustafa Günaydı‘nın, Kastamonu İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğu belirtildi. Günaydı’nın gözaltına alınmasının üzerine Cüneyt Cabacı, bu görevi kendisinin yürüttüğünü söyledi. Cabacı, yaptığı basın açıklamasında Günaydı’nın İl Başkanı olmadığını söyleyerek algı oluşturmaya çalıştı. DEVA Partisi, yaptığı açıklamada Günaydı’nın Kastamonu İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne kayıtlı olmadığını gerekçe göstererek kendini temize çekmeye çalıştı. Ancak, algı operasyonları başarısız oldu. Cabacı’nın yaklaşık 3 hafta önce İl Başkanlığı görevinden ayrıldığı ortaya çıktı. 3 hafta önce görevinden ayrılan Cabacı’nın yerine yönetim kurulu üyelerinden Günaydı’nın getirildiği öğrenildi. Günaydı, göreve gelmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında,

“Genel Başkanımız sayın Ali Babacan’ın onayı ile bu zorlu görevi üstlendik. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla yapacağımız çalışmalarla inşallah ülkemizi içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtaracak, deva olacak siyasi oluşumun Kastamonu ayağında mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Basına ilan edilen görev değişikliği bazı internet sitelerinde de yer aldı. Günaydı’nın ayrıca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya geldiği belirlendi.

deva-partisinin-baskani-kim

DEVA Partisi’nin FETÖ vukuatları bitmiyor!

DEVA Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Zeynel Adıgüzel, 1 Eylül’de İzmir’de yakalanmıştı. FETÖ/PDY kapsamında yargılanması devam eden Adıgüzel, illegal yollardan Yunanistan’a kaçmak üzereyken teknenin alt kamarasında saklanmış vaziyette bulunmuştu. Üzerinden ise sahte İspanya Pasaportu ve 1000 Euro çıkmıştı.

Bunun yanı sıra, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da, yaptığı açıklamalarla FETÖ‘cülere sahip çıkmıştı. KRT TV’de konuşan Babacan,

“Sadece takipsizlik ve beraat kararı alanları değil tüm KHK’lıları kapsayan bir düzenleme hazırlıyoruz. “ şeklinde yaptığı açıklamayla KHK ile ihraç edilen FETÖ’cülere vaatte bulunmuştu. Daha önce de KHK ile ihraç edilen FETÖ’cüleri savunan Babacan, 

1 buçuk milyon teröristin olduğu bir ülkeyi siz düşünebiliyor musunuz? Sizin gücünüz ancak bu ülkede postacı Ömer’e, öğretmen Ayşe’ye, esnaf Mehmet’e, akademisyen Şebnem’e mi yetiyor?” ifadelerini kullanmıştı. 

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

 

Benzer gönderiler