“FETÖ elebaşının atletini giyip uyuyordum”

fetullah-gülen-3

“Fetullah Gülen’in kullandığı atleti giyip uyuyordum.” diyen mahrem imam, etkin pişmanlıktan yararlanmak üzere itirafçı oldu.

Eskişehir’de FETÖ soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 3’ü tutuklu 21 sanığın yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada 3’ü tutuklu 20 sanık ile avukatları hazır bulundu. Tutuksuz bir sanık ise duruşmaya katılmadı.

İddianamenin okunmasının ardından savunma yapan sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatlerini istedi. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen tutuklu sanık Oktay Adana, savunmasında, örgütte “mahrem imam” olarak görev yaptığını itiraf etti.

“Gülen üzerindeki atleti hediye olarak bana gönderdi”

Üst kademede görevde olanlara çeşitli zamanlarda terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’den hediyeler gönderildiğini belirten Adana, şunları söyledi:

“Bir görev vardı. 40 kitap okunacaktı. Verilen kitap okuma görevini herkesten önce tamamlamışım. Amerika’dan, Fethullah Gülen üzerindeki atleti çıkarıp hediye olarak bana gönderdi. Gülen’in kullandığı atleti giyip uyuyordum. Bana birkaç beden bol olsa da kullandım. Bunun dışında özel basım eşarplar, takke, tesbih gibi hediyeler de geliyordu.

Yılda bir evlere özel bir ekip gelir, tıpkı emniyet gibi köşe bucak aranırdı. Kitaplığımızda bulunacak kitapları belirlerler, tüm dijital eşyalarımız kontrolden geçirilirdi.”

ByLock kullandığını kabul etti

ByLock kullandığını da kabul eden Adana, “Sayısını hatırlayamıyorum ama ByLock kurulumu yaptım. Onun öncesindeki ve darbe girişimi sonrasındaki programları da kullandım.” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut durumlarının devamına karar vererek duruşmayı 20 Haziran’a erteledi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın