Scroll Top

FETÖ elebaşı 2012 yılında Akşener’i destekleyin talimatı vermiş

meral_aksener_kimdir_biyografisi_ve_memleketi_1508918963_2855

FETÖ’nün emniyet abisi itiraf etti: Fetullah Gülen’in yolladığı notlarda “Meral Akşener’e destek olunması” talimatı vardı. Kahramanmaraş’ta hâlen görevde olan polis memuru Ş.U. hakkında “terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan 165 sayfalık iddianame, Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede ifadesine yer verilen örgütün sözde Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Birimi abisi eski öğretmen M.Y, 2012 başlarında örgüt tarafından kendilerine verilen cep telefonları ile GSM hatlarının toplatılarak yerine yenilerinin verildiğini belirtti.

“Telefon hatlarının kirletilmesi” talimatı

M.Y, 2013’te de telefon rehberine örgüt dışından en az 20 kişinin kaydedilmesi, bakkal ve fırın gibi yerlerin gereksizce aranarak bu hatların kirletilmesinin istendiğini bildirerek örgütün bu dönem üyelerin kendi paralarıyla dizüstü bilgisayar satın almasını istediğini belirtti.

Bu bilgisayarlara R.A. tarafından ismini hatırlamadığı bir program yüklendiğini anlatan M.Y, “Bu açıldığında mavi renkli zemin üzerine beyaz renkli ‘F’ harfi olan ve 8 haneli şifre isteyen bir programdı. Bu programın ‘iki versiyonu olduğunu’ söylemişti. Biri dört haneli şifre istiyordu, orijinal olanı 8 hanenin altındaki şifreyi kabul etmiyordu. Bilgisayara SD kart ya da flaş bellek taktığımızda boş görünüyordu. Ancak bu program kullanılarak açtığımızda SD kart ya da flaş bellek içindeki verilere ulaşılabiliyordu.” ifadelerini kullandı.

FETÖ’den Meral Akşener’e destek

M.Y, zaman zaman FETÖ elebaşından geldiği söylenen bazı notların SD kartlar ya da flaş belleklerle kendilerine iletildiğine değinerek şöyle devam etti: “2012 yılı sonlarına doğru Fetullah Gülen’den geldiği söylenilen o notlar içerisinde siyasi içerikli konular da bulunuyordu ve bunlar flaş belleklere atılmaya başlandı. Bunların sadece ‘beşlik’ olan kişilere söylenmesi istenirdi. Bu not içeriklerinden birinde ‘Meral Hanım (Meral Akşener) üzerinde çalışalım.’ yazıyordu.

İl istişaresinde de ‘daha sonraki dönemlerde bir parti kurulacağı ve bu partinin başında Meral Akşener’in olacağı, böyle olması durumunda Meral Akşener’i desteklememiz gerektiği şeklinde konuşmalar oldu. Ayrıca ‘Ecevit nur içinde yatsın.’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atfen ‘Abilerimizi dinlemiyor. Özellikle hassas yerlere müdürlük atamalarında bakanlarına hizmet hareketine mensup kişilerin kesinlikle getirilmemesi talimatı verdi.’ gibi notlar da vardı. Biz de bunları ‘beşlik’ olan alt grubumuzdaki kişilere söylerdik.”

Benzer gönderiler