FETÖ elebaşının örgüt yöneticisi kardeşi saklandığı evde öldü

Screenshot_23-1

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in hakkında yakalama kararı bulunan kardeşi Salih Gülen’in İstanbul’da saklandığı evde öldüğü öğrenildi.

“FETÖ üyeliği” suçundan 10 yıl hapis cezası istenen Salih Gülen’in Erzurum’daki “Gülen Matbaası”nda yasadışı örgüt dökümanları bulunmuştu.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, “Gülen Matbaası” isimli iş yerinden ele geçirilen doküman ve notların incelemesi sonucu, FETÖ’nün gazete, dergi, televizyon ve radyo gibi iletişim alanında faaliyet gösterdiği, bu yayın organlarının faaliyetlerini ve yayın hayatını örgütün çıkarları doğrultusunda sürdürdüğü anlatıldı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Salih Gülen’in aktif bir örgüt üyesi olduğu ve hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtiliyordu. Uzun süredir kanser tedavisi gördüğü belirtilen Gülen’in cenazesinin saklandığı evin deşifre olmaması için gizlice çıkarıldığı, defin işlemleri tamamlandıktan sonra yeğeni Ahmet Kurucan tarafından sosyal medya aracılığıyla örgüt üyeleri ile paylaşıldığı öğrenildi.

İddianamede, bu yayın organları temsilcilerinin FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinden talimat aldığı, yayın organlarından elde edilen gelirin örgütün finans kaynağını oluşturduğu belirtilerek, örgütün, devletin hassas ve etkili kurumları içerisindeki kadrolarının sağladığı avantajlardan faydalanarak pek çok operasyonel faaliyetlerde bulundukları, adli, idari ve istihbari kolluk görevi ifa eden ve aynı zamanda güç kullanma yetkisine sahip olan emniyet teşkilatında da yapılandığı bildirildi.

Örgütün elebaşı Gülen’e ait olan, teyp/video kasetlerindeki vaaz ve konuşmaları kardeşi Salih Gülen’in örgüt üyelerine yada sempatizanlarına dinlettiği, himmet toplama eyleminde de aktif olarak hareket ettikleri belirtildi.

Benzer gönderiler