Scroll Top

“FETÖ firarilerinin iftiralarını birileri YAŞ dosyalarına ekliyor”

5e27ef7bd265a20c24feff8a

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ’nün 2001 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde başlattığı kara propaganda yöntemlerini bu kez FETÖMETRE’yi geliştiren Cihat Yaycı ve ekibi için uyguladığını yazdı.

Hürriyet gazetesindeki köşesinde kara propagandanın kronolojisini yazan Şener,  FETÖ’nün 2001 yılında “Taha Kıvanç” müstear isimli Fehmi Koru’nun yazısı sonrası devreye konulan “Alo İhbar” hatlarıyla TSK içindeki operasyonlarına hız verdiğini belirtti.

FETÖ’nün TSK içindeki alçak operasyonlarına “Karanettv”, “TSK Kulis”, “Gata Kulis”, “Süper Denizciler”, “Hangarın Sesi”, “Bulut Altı”, “Paşa Keyfi” siteler ve bu sitelerde yer alan iftiralarla devam ettiğini hatırlatan Nedim Şener, öncelikli amacın terfileri engelleyerek örgüt mensuplarının yükselmesini sağlamaktı.

Bununla da yetinmeyen FETÖ’nün TSK içindeki yapılanmasının önünü tamamen açmak için kumpas operasyonlarına başladığını hatırlatan Şener, sürecin 15 Temmuz’a kapı araladığını yazdı.

Şener’e göre FETÖ bugünlerde algı operasyonlarını tekrar hızlandırdı.   Sosyal medyada açılan  “Patagonya Bahriyesi”, “Gangway”, “HalisTuncNavy”, “Cafer Topkaya”, “Hüseyin Demirtaş”, “Tutuklu General”, “Ersin Demircan”, “The Hançer”, “Wings Of Desire”, “Sürgün Binbaşı”, “DzKK”, “Yb. Ethem Gürbaş”, “Viya Böyle”, “Mareşal Von Manstein” gibi 100’e yakın hesapla başlatılan kara propaganda neredeyse her gün devam ediyor. Olayın vahim tarafı ise bu hesapların yazdıkları, iftira attıkları subayların subayların özlük dosyalarına “sosyal medya taraması” iddiasıyla yazılıyor.

Bu hesapların arasında Türkiye’nin askerî sırlarını Yunanistan’a satan eski Atina Büyükelçisi Askerî Ataşesi Halis Tunç’un da yer aldığı FETÖ’cülerin iftiralarını kâğıt çıktısı olarak alan ve FETÖ’cülerin hedef aldığı TSK mensuplarının özlük dosyalarına, YAŞ toplantısına giden dosyalara koyanlar var.

Bu uygulamanın adı da “sosyal medya taraması”. Yani FETÖ’cüler birisi hakkında Ergenekoncu, Ulusalcı, yolsuzluk yapıyor ya da siyasi bir partiye, derneğe yakın diye yazdıklarında bu dosyasına giriyor. Belki terfi edemiyor, belki emekliye ayrılıyor.

Nedim Şener yazısını şu soruyla bitiriyor “Bu yöntemle FETÖ, TSK’dan tasfiye mi ediliyor, TSK’da tasfiye mi yapıyor?”

Benzer gönderiler