Scroll Top

FETÖ mahrem imamlarını casus eğitimine aldı

fetö-kaset-kumpası

FETÖ’nün arşivinin bir kısmını saklayan üst düzey imamdan ele geçirilen belgelerde, örgütün “casusluk” eğitimleri verdiği ortaya çıktı.

Mahrem imamların devlet düşmanı faaliyetleri yürütürken nasıl önlemler aldığını gözler önüne seren ve bir tür “gizlilik yönergesi” olan belge “tedbir komisyonu için” başlığını taşıyor.

Gizli servisler tarafından kullanılıyor

Belgelere göre mahrem imamlara devletin istihbarat görevlilerinin sahada uyguladığı istihbarata karşı koyma tedbirlerini aşma eğitimi veriliyor. Örgüt, gizli servisler tarafından uygulanan protokolleri devreye sokuyor.

“Karşı Casusluk Faaliyetleri” eğitimi veriliyor

Mahrem imamlar “gaybubet evi” denilen hücre evlerinde 5 kişiyi geçmeyecek şekilde buluşuyor. Bu evlerde gizlice iletişim gizliliği konusunda seminerler verildiği belgeden anlaşılıyor. Örgüt üyeleri, “karşı casusluk faaliyetleri” ve “bilgi güvenliği” konulu seminerlerle eğitiliyor.

Örgütün bilişim uzmanları WhatsApp konusunda uyarıyor

Belgede dikkat çeken konulardan biri de WhatsApp gibi uygulamalardan yapılan yazışmalarla ilgili.

Örgütün bilişim uzmanlarına göre WhatsApp gibi uygulamalar da izlendiği için buralardan örgütsel açıdan mahrem değil, gündelik yazışmaların yapılması talimatı veriliyor.

Belgelerin imha edilmesi isteniyor

Belgede, arızalan USB’lerin tamire götürülmemesi ve imha edilmesi talimatı veriliyor. Belgede çalınma ihtimaline karşı da bilgisayarlarını aracın ön ya da arka koltuğuna koymamaları uyarısı yapılıyor.

Fiziki takibe karşı uyarılarda bulunuluyor

Belgede yine fiziki takip ihtimaline karşı örgüt üyelerinin hangi yollarla seyahat edeceği de talimatlandırılıyor. Buna göre havalimanından gelen misafirler merkezi noktalardan alınıyor. Fiziki takibe karşı da şu uyarılarda bulunuluyor: “Takip altında olan abilerimizin toplantılara gelişleri, toplantı başladıktan 1.5-2 saat sonra, çıkışları da en az 1 saat önce olmalı. Toplantı mekânlarına imkân dâhilinde arabalarla gelmemeli. En az 500 metre uzaklığa park edilip yürümeli. Toplantı mekânı önü alakasız kişilerin bir arada olduğu arabalara ait plakalar ile dolu olmamalı.”

Benzer gönderiler