Scroll Top

Çinli şirket, ABD’nin kredi notunu düşürdü

2887815c-453d-11e4-9b71-00144feabdc0

Çinli kredi derecelendirme kuruluşu Dagong Credit, ABD’nin kredi notunu BBB+ seviyesine indirdi. 

Çinli kredi derecelendirme kuruluşu Dagong Credit, ABD’nin kredi notunu A-‘den BBB+ seviyesine indirdi ve görünümü ‘negatif’ olarak belirledi.

Dagong yaptığı değerlendirmede ekonomik taban üzerindeki üst yapının uzun vadeli negatif etkisinin ABD merkezi hükümetinin borç servisi kaynaklarını kötüleştirmeye devam etiğini belirtti. “Bu trend, ABD hükümetinin devasa vergi indirimleri ile azdırıldı. Borç ekonomisine artan bağıklılık merkezi hükümetin borç ödeme yeterliliğinin baltalamaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Dagong, ABD’nin kredi notunun düşürülmesine ilk neden olarak ABD siyasi sisteminin hatalarının oluşturduğu politik ekolojinin ABD hükümetinin etkin şekilde hükümet etmesini zorlaştırmasını ve bu nedenle ulusal ekonominin kalkınmasının doğru yoldan ayrılmasını gösterdi.

İkinci neden olarak, büyük ölçekli vergi indirimlerinin doğrudan merkezi hükümetin borç geri ödeme kaynaklarının azaltmasını ortaya koyan Dagong, üçüncü neden olarak finansal açığı kapatmak için borcun artırılmasının merkezi hükümetin kredi riskinin azdırılmasına yol açmasını işaret etti.

Benzer gönderiler