Scroll Top

FETÖ öğrencileri örgüte katarak yapılanmaya çalışıyor

feto-640x360

FETÖ’nün öğrenciler üzerinden yeni bir oluşum içerisinde olduğu belirlendi.

Trabzon’da geçen hafta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin “gaybubet” adı verilen hücre evlerine yönelik operasyonlarında gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda örgütün yeni taktiği deşifre oldu.

Örgütle direkt bağlantısı olmayan yeni öğrencileri belirleyen FETÖ, bu kişileri özel yurtlar ile devlete ait yurtlara yerleştirmeye çalışıyor.

Özellikle üniversitelerde öğrencilerin sosyal faaliyetlerine ağırlık veren FETÖ, öğrencilerin farklı görüşteki diğer öğrencilerle kalmasını ve bulundukları ev ya da yurtlarda, örgütü eleştiren kitaplar ile çeşitli yayınları bulundurmasını istiyor.

Amaç yeni eleman kazanmak

FETÖ, örgüte yeni eleman kazandırmak için tutuklu bulunan örgüt üyelerinin yakınlarından ya da akrabaları arasından yeni öğrenciler bulup bu kişiler üzerinden çalışmalarını yürütmeyi amaçlıyor.

Örgüt yöneticileri, öğrencilere ve tutuklu bulunan kişilere ulaştırdıkları mesajlarda, rüyalarında Peygamber Efendimiz’i gördüklerini ve kendilerine “Bu günlerin geçeceğini, bu durumun çok yakında biteceğini” söylediğini savunarak örgüt sempatizanlarına moral vermeye çalışıyor.

FETÖ soruşturmaları kapsamında “gaygubet evi” olarak adlandırılan 6’sı öğrenci evi olmak üzere 19 hücre evi deşifre edilmiş, 58 şüpheliden 9’u öğrenci, ikisi evlerden sorumlu abla düzeyinde örgüt yöneticisi olmak üzere 38 örgüt üyesi gözaltına alınmıştı. Öte yandan örgüte ait iki evde 6 bin avro, 10 bin dolar ve 28 bin lira nakit para da ele geçirilmiş, kitap şeklinde gizli bir kasanın içerisinde iletişimde kullandıkları cep telefonu bulunmuştu.

Benzer gönderiler