Scroll Top

FETÖ The Independent’ı satın almak istemiş

The-independent-GETTY

FETÖ’nün sözde “Batı Avrupa imamı” Süleyman Tiftik’in ByLock içeriklerinde, örgütün İngiltere’nin önde gelen medya kuruluşlarından The Independent’ı satın almak için girişimde bulunduğu ortaya çıktı.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ/PDY çatı davasının delilleri arasında, firari sanıklarından Tiftik’in, “214359” ID numaralı kimliği tespit edilemeyen ByLock kullanıcısı bir örgüt mensubuyla Şubat 2016’da yaptığı görüşme yer aldı.

Görüşmeye göre, kimliği tespit edilemeyen örgüt mensubu, Tiftik’e yazdığı mesajda, Independent’ın satışlarının düştüğü belirtilerek, “İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Independent, satışların çok düşmesinden dolayı baskıyı durdurup sadece dijital olarak yayın hayatını sürdürmeyi planlıyor. Tekliflere açıklarmış.” ifadelerini kullandı.

Akın İpek’e röportaj ayarlanmış Kimliği tespit edilemeyen kişinin, Tiftik’e yolladığı başka bir mesajda ise aynı davanın firari sanığı ve eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek için İngiltere’de Times gazetesinde bir röportaj ayarlandığı belirtildi.

Benzer gönderiler