Scroll Top

FETÖ’cü Ali Fuat Yılmazer, tutuklanmalarını soykırıma benzetti

ali-fuat-yılmazer

Futbolda şike soruşturmasında “kumpas” kurdukları iddiasıyla aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 108 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Duruşmaya tutuklu sanık Ali Fuat Yılmazer’in sorgusu ile başlandı. Mesleğe 1989 yılında İstihbarat Daire Başkanlığında göreve başladığını, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğüne kadar yükseldiğini belirten Yılmazer, 2014 yılında da kendi isteğiyle emekli olduğunu söyledi.

FETÖ’nün terör örgütü olmadığını savundu

FETÖ’yü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra terör örgütü olarak görüp görmediği sorusuna Yılmazer, “Tüm meslek yaşamım dini motifli terör örgütleri üzerine olmuştur. Fetullah Gülen grubu terör örgütü değildir. 15 Temmuz’un delillerine vakıf değilim. O faaliyet terör faaliyetidir ama kimin yaptığına dair çok ciddi şüphelerim var.” sözleriyle yanıtladı.

FETÖ’cülere soykırım uygulandığını iddia etti

Yılmazer, “Hiçbir şekilde kendimi güvende hissetmiyorum. Bu iddianame gerçeği yansıtmamaktadır. Esasen terör örgütü suçlaması üzerinden bir soruşturma yapılması mümkün değildir. Bu iddia ile on binlerce insanın tutuklanması bir soykırımdır.” dedi.

Benzer gönderiler