Scroll Top

Özel Haber: Gazeteci Nedim Şener’e sosyal linç başlatıldı

nedim-sener-kimdir-640x360

FETÖ araştırmalarıyla tanınan Posta Gazetesi yazarı Nedim Şener, “mahalle baskısına” maruz kaldı.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında kahramanca mücadele eden Denizli Başsavcısı Mustafa Alper şüpheli bir trafik kazasıyla şehit oldu. Bu kazayı internet sitesi üzerinden “”İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper’i kamyon biçti.” başlığıyla veren Cumhuriyet Gazetesi büyük tepki çekmişti.

Nedim Şener’de sosyal medya hesabı üzerinden “Orhan Erinç büyüğümüz, bu başlığı atan hayvanı Cumhuriyet çatısı altında tutmayın.” Yazmıştı.

Cumhuriyet Gazetesi internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven, bugün bu başlık nedeniyle savcılık tarafından gözaltına alındı. Cumhuriyet’in iğrenç başlığını sadece Nedim Şener eleştirmemiş, yüzlerce sosyal medya hesabı paylaşım yapılmıştı.

Gözaltı sonrası, sanki savcılık soruşturmasını Nedim Şener başlatmış gibi bir algı oluştulmak istendi. Olayın fitilini,  Almanya’da yaşayan Hayko Bağdat twitter hesabından “Nedim Şener biraz dinlenmeli bence. Çok yorulmuş…” yazarak başlattı. Nedim Şener’in cevap vermesi sonrası, içinde  “gazeteciler, muhalif troller, muhalif medya kuruluşları, FETÖ hesapları ve öğretim görevlilerinin” dâhil olduğu geniş bir koro tarafından linç başlatıldı.

Nedim Şener kendisini “tetikçilikle” suçlayanlara “Sözde ve dahi çakma muhalif şarlatanların gerçek yüzünü, nasıl pozisyon aldıklarını 15 Temmuz akşamı gördüm. Vız gelir tırıs gidersiniz.” diyerek tepki gösterdi.

 

Benzer gönderiler