Scroll Top

FETÖ’cülerin akla zarar FETÖMETRE yalanları

feto-metre

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, birçok mahrem FETÖ üyesini deşifre ettiği için FETÖ firarilerinin “FETÖMETRE” hakkında yalanlar üretmeye başladıklarını vurguladı.

Firari FETÖ subaylarının söylediklerine güvenilmemesi hususuna dikkat çeken Şener’in “FETÖ’cülerin FETÖMETRE yalanları” başlıklı yazısı şöyle:

“Kendi kitabımda yazmasam FETÖ’cülerin yalanına ben de inanacağım; firari FETÖ’cü subaylar yurtdışında açtıkları Twitter hesabından FETÖMETRE’nin 59’uncu maddesinin, “Engelli çocuğa sahip olmak”, 60’ıncı maddesinin de “Çocuğuna iki isim vermek” olarak yazıyor.

Oysa benim Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda kullanılan ve ‘Kahraman Hainler” kitabımda yer verdiğim FETÖMETRE 58 maddeden oluşuyor. O maddeler arasında da bu şekilde bir veri yok. Her Kuvvet Komutanlığı’nın kendi çalışma prensiplerine göre belirlediği ve en son Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan habere göre Deniz Kuvvetleri’nde kullanılan FETÖMETRE ise 69 maddeden oluşuyor.

FETÖMETRE yeni itiraf ve bulgularla büyüyen bir denetim sistemi. Şimdi gelelim FETÖ’cülerin “yalanlarına”, dikkat ederseniz iddiasına demiyorum. Deniz Kuvvetleri’ndeki 64 ana kriter arasında “Engelli çocuğa sahip olma”, “Çocuğuna iki isim verme” gibi maddeler yok, hiçbir zaman da olmamış.

“FETÖMETRE” kriterleriyle hiçbir alakası yok Gerçeğin bilinmesi adına 58’den sonraki kriterleri sıralayayım;

59-Ayırt edici/müspet kriter- 15 Temmuz 2016 öncesi FETÖ/PDY kaynaklı sosyal medya taramalarında ismi geçme durumu (2013 öncesi).

60-Ayırt edici/müspet kriter- Balyoz, Ergenekon, Casusluk kumpas davalarında iddianame listelerinde isminin geçme durumu.

61-15 Temmuz 2016 tarihinde birliğine/gemisine intikal etme, seyre çıkma faaliyetlere katılma durumu.

62-FETÖ/PDY davalarındaki ifade/tutanaklardaki durumu.

63-Askeri liseler sınavlarından almış olduğu notlar (Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler alanları için).

64-Ayırt edici/müspet kriter- 15 Temmuz öncesi FETÖ/PDY mensuplarınca idare edilen savcılık ve mahkemelerde kumpas davaları harici dava konusu yapılma.”

Kaynak:
© FETÖ Gerçekleri

Benzer gönderiler