Scroll Top

FETÖ’cü hain mahkemeyi engellemek için türlü şaklabanlıklar yaptı

haldun-gülmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast timinde yer alan FETÖ’cü Haldun Gülmez’in savunması 3 gün sürdü, mahkemede belgesel izleterek davayı uzatmak istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davanın sanıkları, savunmalarında esasa ilişkin görüşlerini aktarmaktan ziyade hayat hikayelerine ve davayla ilgisi olmayan konulara değinerek yargılamayı uzatmaya yönelik tavırlar sergiliyor.

25 saat savunma yaptı

Tutuklu sanıklardan Haldun Gülmez 3 gün süren 25 saatlik savunmasında mahkeme heyetinin sabrının sınırlarını zorlarken yargılama sürecinde de 2 defa reddihâkim talebinde bulundu.

Davayı uzatmak ve “sanıkların savunma hakkı ihlal ediliyor” algısı oluşmak için çaba gösterdiği değerlendirilen sanık, mahkeme heyetinin savunmasını kestirmesi için elinden geleni yaptı.

Belgesel bile izletti

Savunması boyunca kendisinden önceki birçok sanık gibi tanık ifadelerini yeniden okuyan Gülmez, hikayeler anlatıp köşe yazılarını okuyup mahkemede görüntüler izletti. Bir deneyle ilgili belgesel görüntülerini bile duruşmada izlettiren sanık, deneyin sonuçlarını uzun uzun anlatarak suçsuz olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Aynı şeyleri yeniden anlatan sanığı mahkeme heyeti sık sık uyarmak zorunda kaldı.

Benzer gönderiler