Scroll Top

Fetöcü hakim, Herkul sitesini kapatan hakimi Bylock üzerinden fişlemiş

page_34fetonun-bylock-yazismalari-cozuldu34-iddiasi_564795931

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından geliştirilen bir yazılımla, ByLock kullanıcılarının yazışmaları deşifre ediliyor.

Örgüt mensuplarının gizli konuşmaları ortaya çıkarılırken örgütün çalışma, bilgi paylaşma ve bilgi alma yöntemleri de açığa çıkıyor.

Hakkında FETÖ’den yakalama kararı olan firari hâkim Vahdettin Toklucu’nun ByLock üzerinden yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

Yazışmalara göre İstanbul Anadolu Adliyesinde görevliyken 2015’te çıkan kararname ile Sivas’a hâkim olarak atanan Vahdettin Toklucu, şu an İstanbul Adliyesinde Ticaret Mahkemesi Başkanı olarak görev yapan meslektaşı İsmail Yavuz hakkında, “acil bilgi notu” istiyor.

ByLock mesajı şöyle: “Herkul.org sitesini kapatan hâkim. Abiler, bu şahıs hakkında güncel veya elinizde farklı ne bilgi varsa talep ediyoruz.”  Herkul, FETÖ elebaşısının konuşmalarının yayınladığı site olarak biliniyor. Toklucu’nun ByLock üzerinden FETÖ’cü Herkul sitesini kapatan hâkim hakkında fişleme çalışması yapması, ByLock’un sıradan bir haberleşme programı olmadığını bir kez daha gösteriyor. 

oklucu, hâkim Yavuz’un “aile yaşantısına, siyasi görüşüne, dini uygulayış tarzına” dair kişisel bilgileri de listesindeki ByLock kullanıcılarına gönderiyor ve elde edilecek farklı bilgilerin de paylaşılmasını istiyor.

Benzer gönderiler