FETÖ’cüler Türkiye’nin işgal edileceği hayaliyle mutlu olmuşlar

türkiye-haritası

FETÖ’nün troll ekibinin Türkiye’nin işgal edilmesi beklentisi telefon dinlemelerine takıldı: “Ermeni doğudan, Yunan batıdan, Ruslar da Ardahan’dan girse ne güzel olur.”

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı soruşturma kapsamında deşifre edilen FETÖ’nün sosyal medya yapılanmasında yer alan Gökhan Çapat, Taner Özsoy, Süleyman Ünver, Halit Kaan Bayram, Arda Sözen ile Sezgin Ateş’in soruşturma sürecindeki telefon görüşmeleri ortaya çıktı.

Gökhan Çapat, Birleşik Krallığın eski Büyükelçisi ile menşınlaşması gündem olmuştu.

Tutuklu sanıkların deşifre edilen telefon görüşmeleri ile mahkeme ve soruşturma aşamasında elde edilenlere göre darbe girişiminden sonra örgüt tarafından belirlenen konularla ilgili sosyal medya üzerinden sürekli paylaşım yapılması talimatı verildi. Paylaşımlara gelecek tepkilere göre de FETÖ’nün bu konularda hamleler yapması planlandı.

“Yunan, batıdan girse ne güzel olur”.

FETÖ mensuplarının telefon görüşmelerinde geçen “Ermeni doğudan, Yunan batıdan, Ruslar da Ardahan’dan girse ne güzel olur.” söylemiyle, örgütün çirkin beklentisi gün yüzüne çıktı.

Sosyal medya ekibi içerisinde yer alan Çapat, örgüt lehine darbe girişimi öncesi ve sonrasında paylaşımlar yaptı. Kendisini MİT personeli olarak tanıtan Çapat, darbe girişiminden bir gün önce sosyal medya hesabından “Bir şafak vakti her şeyin tersine döndüğünü hep birlikte göreceğiz. Bu ülkeyi kuranlar apoletsiz subaylardır.” mesajını paylaştı.

Çapat, geçen yıl eylül ayında yaptığı telefon görüşmesinde, “Sağlam bir vuruş yapılacak.” ifadesini kullandı.

“ABD uçakları Türkiye’ye bomba yağdırsa şaşırma”

Sanıklardan Süleyman Ünver ise diğer zanlılarla yaptığı telefon görüşmelerinde, FETÖ’ye karşı duran herkesi öldüreceğini, hükûmetin birtakım oluşumlar tarafından yıkılacağını iddia etti.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında “deha” benzetmesi yapan sanık Ünver, FETÖ tutuklularını “rehine” olarak nitelendirdi.

Sanık Ünver, başka bir görüşmesinde, “Türkiye bitti. Bak bu NATO, ABD uçakları Türkiye’ye bomba yağdırsa şaşırma.” ifadesini kullandı.

Sanık Sezgin Ateş, deşifre edilen konuşmalarında, FETÖ aleyhindekilerin öldürülmesi gerektiğini söyledi.

Devir döndüğünde işlem yapalım”

Darbeci askerlerden “şehit” diye bahseden, sosyal medya hesabı üzerinden darbe girişimine yönelik “tiyatro” paylaşımında bulunan sanıklardan Taner Özsoy ise yaptığı bir görüşmede kendisinin NATO ve CIA tarafından korunduğunu ileri sürdü.

Özsoy, sanık Arda Sözen’in örgüt aleyhine söylemlerde bulunduğunu belirttiği bir kişiyle ilgili, “Not al onun adını, yarın bir gün devir döndüğünde işlem yapalım hemen.” ifadelerini kullandı.

 

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın