Scroll Top

FETÖ tazminat vaadiyle itirafçıları engellemeye çalışıyor

hapis-cezaevi (2)

Adana’da “FETÖ’ye üye olmak” ve “terör örgütüne finans sağlamak” suçlarından haklarında 7,5 yıldan 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 25’i tutuklu 104 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan SEGBİS ile savunması alınan tutuklu sanık eski polis memuru Ahmet Dönmez, FETÖ’nün insanları sürekli rüyalarla aldattığını ve böyle bir terör örgütü ile anılmaktan utanç duyduğunu söyledi.

“İtirafçı olanlar AİHM’den para alamayacak”

Dönmez, cezaevi koğuşlarında itirafçı olunmaması yönünde FETÖ sanıklarının baskı yaptığını ve küfürler ettiğini bildirdi. Koğuşta sürekli “Bugün yarın çıkacağız.” diye rüyalar anlatıldığını aktaran Dönmez, “25 kişilik koğuşta itirafçı olana çok ağır küfürler ediyorlar. Sürekli rüya anlatıyorlar. Ayrıca ‘İtirafçı olanlar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden (AİHM) para kazanamayacak’ diyorlar. Ben bir özel harekatçı olarak PKK terörü ile savaştım ve tüm bildiklerimi anlattım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Kimse ‘ByLock’u bilmeden yükledim’ diyemez”

ByLock programını kullandığını kabul eden sanık Ahmet Dönmez, bu programı tek başına yüklemek isteyen kişinin çok iyi İngilizce bilmesi gerektiğini iddia etti. Telefonuna bu uygulamanın Cemal isimli bir kişi tarafından yüklendiğini dile getiren Dönmez, “Daha sonra ‘Halil’ kod adlı İbrahim beni ekledi. Karşılıklı eklemek için karşıdaki şahsın size mesaj atması, sizin de o mesajı kabul etmeniz gereklidir. Hiç kimse ‘ByLock’u bilmeden yükledim.’ diyemez.” dedi.

“ByLock üzerinden mesaj geldiği zaman açmak zorundasın”

Cemal adlı kişinin çoğu zaman iki ya da üç telefon kullandığı bilgisini veren Dönmez, “ByLock üzerinden mesaj geldiği zaman açmak zorundasın çünkü telefonun üst köşesinde sürekli ışık yanıp yanıp söner. Mesajları açıp bakıyordum, risale ve dua gönderiliyordu. Ayrıca ByLock üzerinden moraller yüksek tutulsun diye FETÖ firarisi olarak Kanada’ya kaçan Prof. Dr. Osman Özsoy’un yazıları gönderildi.” diye konuştu.

Benzer gönderiler