Scroll Top

FETÖ’nün 639 milyon liralık vurgun girişimi engellendi

para-lira-banka

Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen 639 milyon lirayı farklı bir hesaba aktararak vurgun yapmaya çalışan polisin FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındıktan sonra görevine iade edildiği ortaya çıktı.

Beytüşşebap İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevliyken FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan ve daha sonra göreve iade edilen polis memuru Selahattin D, Maliye Bakanlığı tarafından Beytüşşebap Mal Müdürlüğü adına gönderilen 639 milyon lirayı, herhangi bir izin almadan yasalara aykırı olarak başka bir hesaba aktardı.

Emniyette mutemet olarak görev yapan Selahattin D, parayı almak için Şırnak merkezdeki banka şubesine gitti. Banka memuru, bu miktardaki paranın 17 bin nüfuslu Beytüşşebap için ödenek olarak ayrılmasından şüphelendi. İşlem hemen durdurularak Beytüşşebap Emniyet Müdürü’ne haber verildi. Selahattin D. de bu sırada kaçarak kayıplara karıştı.

Daha önce 7 milyon liralık vurgun yaptığı belirlenen polis memuru Selahattin D, Şırnak Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Selahattin D’nin verdiği ilk bilgilerle Beytüşşebap’ta bir kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.

Maliye ve İçişleri Bakanlığı müfettişleri ile uzmanlarından oluşan 4 kişilik denetim ekibi, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında inceleme ve araştırmalarını sürdürüyor. Ayrıca Beytüşşebap Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın da devam ettiği belirtildi.

 

Benzer gönderiler