Scroll Top

FETÖ elebaşının yeğeni Ammar Gülen’e cinsel istismar suçundan kırmızı bülten

fetullah-gülen-3

Erzurum’da 15 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan 12 sanığın yargılandığı davada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yurt dışına kaçan yeğeni Ammar Gülen hakkında “kırmızı bülten” çıkarılmasına karar verildi.

Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlarından tutuksuz yargılanan sanıklar N.A, M.E, R.T, S.E, V.A. ve Z.S. ile avukatları katıldı.

FETÖ elebaşı Fetulllah Gülen’in yeğenleri olan ve yurt dışına kaçtıkları anlaşılan Ammar ve Selahaddin Gülen’in de bulunduğu diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmaya katılan sanıklar, bir önceki celsede verdikleri savunmalarını tekrar ederek iftiraya uğradıklarını ve suçsuz olduklarını savundu.

Gülen’in 2 yeğeni hakkında “kırmızı bülten”

Mahkeme heyeti, daha önce haklarında yakalama emri çıkartılan Selahaddin ve Ammar Gülen’in görüldükleri yerde tutuklanmasına karar vererek sanıklardan Ammar Gülen hakkında da kırmızı bülten çıkartılmasına hükmetti.

Heyet, daha önce hakkında kırmızı bülten çıkartılması kararlaştırılan Fetullah Gülen’in diğer yeğeni Selahaddin Gülen ile Ammar Gülen hakkındaki kırmızı bülten işlemleri için Adalet Bakanlığına yazı yazılmasına karar verdi.

Mağdur S.K’nin sonraki celsede Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden mahkemeye katılması da karara bağlandı.

Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianameden

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 2007’de 15 yaşındaki S.K’nin farklı tarihlerde cinsel istismara uğradığı ve şikayette bulunması üzerine soruşturma başlatıldığı belirtiliyor. Mağdurun, yuvadaki görevlilere aralarında Fetullah Gülen’in kardeşi Seyfullah ve oğlu Ammar Gülen’in de olduğu kişilerce cinsel istismara uğradığını söylediği kaydediliyor.

Ammar ve Selahaddin Gülen’in de aralarında olduğu bu davanın 12 sanığının “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 6 yıldan 21 yıla, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 24 yıldan az olmamak üzere hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

Benzer gönderiler