Scroll Top

Uluslararası uyuşturucu ağına başlatılan operasyon FETÖ’ye uzandı

fet

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uluslararası uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin suç örgütüne yönelik başlattığı operasyon FETÖ’ye uzandı.

Soruşturma, İstanbul, Panama, İran, Dubai hattındaki cinayet zincirlerinden, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığına, FETÖ ilişkilerine kadar uzanıyordu. Zindaşti’nin tüm ilişki yumağı mercek altına alındı. 6 Nisan’da İstanbul polisi operasyona başladı. Naci Şerif Zindaşti, 4’ü polis 8 adamı ile birlikte gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Zindaşti ve adamları İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Savcı Ercan Devrim tarafından ifadesi alınan şüpheliler tutuklanma talebi ile mahkemeye gönderildi. Zindaşti ve adamlarına yönetilen suçlamaların arasında FETÖ üyeliği de vardı. Zindaşti’ye yöneltilen diğer suçlar ise şunlar oldu: “Silahlı örgüt kurmak ve yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde ülke içi ve dışında adam öldürmek, resmi evrakta sahtecilik, adli görevi kötüye kullanma, gizliliği ihlal, kovuşturma işlemleri sırasında ses veya görüntüleri yetkisiz olarak kayda almak, FETÖ üyeliği”

FETÖ bağlantıları deşifre olan Zindaşti, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığının yanı sıra İstanbul, Panama, İran, Dubai hatlarındaki 4 ayrı cinayetten de sorumlu tutuluyor.

Benzer gönderiler