Alman Focus dergisi CHP’yi yalanladı: “Evet, Kılıçdaroğlu o cümleleri söyledi”

kilicdaroglu_2019da_aday_olmayacagim_1500098881_3443

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başı, ülkemizi Alman Focus dergisine şikâyet etmesi nedeniyle ağrımaya devam edecek.

Kılıçdaroğlu Focus dergisine yaptığı yaptığı röportajda muhabirin sorusu üzerine “Türkiye’de turistlerin can ve mal güvenliğinin olmadığını” iddia etmişti. Büyük tepkiye neden olan bu sözleri nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet edenler oldu. Türkiye’nin en önemli gelir kalemlerinden biri olan turizmi baltalamaya yönelik bu iftira karşısında CHP inkâr yoluna gitti.

CHP gelen baskıyı azaltmak için Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’a bir açıklama yaptırdı. Tezcan, Kılıçdaroğlu’nun böyle bir beyanatının olmadığını savunarak şöyle konuştu: “Genel başkanımızın söyledikleri çok açıktır. Türkiye’yi dışarıya şikâyet etmeye dönük bir beyanatı yoktur. Adaleti, hukuku yok ederseniz ana muhalefet Genel Başkanı da bunları söyleyecektir. Dergi kendi yorumunu katarak, gerçeğe aykırı bir açıklama yapmış. Onu da derhal düzelttik, böyle bir açıklamamız yok.”

Kemal Kılıçdaroğlu ile röportaj yapan Frank Nordhausen ve Focus dergisi yaptıkları açıklamalarla CHP’yi yalanladılar. Dergi röportajı yayınlanmadan önce CHP Genel Merkezine onay için gönderildiği ve onay geldikten sonra yayınlandığı açıklandı.

Türkiye’yi yönetmeye talip bir partinin genel başkanının ülkesiyle ilgili böyle iftirayı neden attığı bilinmezken, Kılıçdaroğlu’na cevap geçen sene Türkiye’de top oynayan ünlü Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder’den geldi. Sneijder, Fransa’nın Nice takımıyla transfer olduktan sonra ülkesinin önemli gazetelerinden De Telegraaf’a yaptığı röportajda; “Türkiye’de kendimi her zaman güvende hissettim.” dedi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın