Scroll Top

FETÖ elebaşının özel şoförü Üsküdar’da yakalandı

5c74fd3cc03c0e35008156eb

FETÖ elebaşının özel şoförlüğünü yapan ve örgütün üst düzey yöneticilerinden biri olan Mehmet Demircan MİT ve Emniyet ortak operasyonuyla yakalandı. Terör örgütü içerisinde ‘üst düzey mahrem’ konumda bulunan aynı zamanda FEM Dershaneleri Genel Müdürlüğü yapan Mehmet Demircan’ın Üsküdar’da bulunan örgüt evinde yakalandığı açıklandı. 22 Ağustos’ta yakalanan Demircan’ın yanında eşi de bulunuyordu.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik ortak operasyonda düzenledi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’de bulunduğu tarihler arasında şoförlüğünü yapan ve örgüt içerisinde üst düzey mahrem konumda bulunan aynı zamanda da FEM Dershaneleri Genel Müdürü yapan Mehmet Demircan, Üsküdar’da bulunan gaybubet evinde 22 Ağustos’ta eşi Fatma Nuray ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Vatan Caddesi’nde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ki işlemleri tamamlanan Demircan ve eşi Fatma Nuray geçtiğimiz gün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi.

Mehmet Demircan çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, eşi Fatma Nuray ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Benzer gönderiler