Scroll Top

Terörist Gülen ABD’li radyo kanalında Cumhurbaşkanımıza hakaret etti

fetö-gülen-abd

ABD’li radyo kanalı NPR bir skandala imza attı. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, ABD’li radyo kanalı NPR’den Robert Siegel’e bir röportaj verdi. NPR, FETÖ elebaşının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği sözlerini 7 milyon takipçili sosyal medya hesabından paylaştı.

NPR, ABD hükümetinden mali destek alan bir radyo kuruluşu. “Bağımsız, eleştirel” yayın yapma iddiasında. NPR’ın FETÖ propagandasına dönüşen paylaşıma organize bir şekilde yorum yapan FETÖ mensupları elebaşının yolundan giderek Türkiye’ye iftira atmaya devam etttiler.

Terör örgütü elebaşı röportajda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı doğrudan hedef aldı. elebaşı Gülen 250 kişinin katili terör örgütünü överek, “Erdoğan beni bitirebilirse hareketteki herkesin çözülebileceğini düşünüyor ama bu hareket Tanrı’ya bağlı bir sevgi ve özveri hareketidir. Bizden sonra da insanlar harika işlerini yapmaya devam edecektir” sözleriyle yalan konuştu. Elebaşı aynı zamanda terör örgütünün kendisinden sonra da devam edeceğini açıklamış oldu.

Gülen, röportajında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ismini kendisini ziyaret edenler arasında ilk kez verdi.

“Binlerce insan burayı ziyaret etmek için geldi” diyen elebaşı Gülen, “Ziyaret edenler arasında 50 milletvekili yanı sıra Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu bulunuyordu” diye konuştu. Elebaşı Gülen bu cümlesinin ardından ise “Bu nedenle, birçok insan beni tanıyor olabilir, ancak ben onları tanımıyorum” ifadelerini kullandı. Oysa ki 15 Temmuz darbesinin örgüt tarafından atanan sorumluların defalarca elebaşı ile bizzat görüştüğü ortaya çıkmıştı.

Röportajda, Türkiye’de milyonlarca destekçisi olduğunu söyleyen elebaşı Gülen, darbenin sorumluluğunu ise 15 Temmuz 2016’dan bu yana olduğu gibi yalan söyleyerek reddetti.

Türkiye’nin geleceğiyle ilgili “umutsuz” olduğunu söyleyen elebaşı Gülen, buna karşın “kendisini umutlandıran şeylerin” de olduğunu vurguladı.

Röportajda Türkiye’de idamın geri getirilmesi talepleri de soruldu. Gülen bu soru karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etti:

“Son yıllarımı yaşıyorum. Beni asmak için ölüm cezasını geri getirmeye karar vermiş olsalar bile son arzun nedir diye sorduklarında, bu acıya sebep olan ve binlerce masum insana baskı yapan kişiyi söyleyebilirim, yüzüne tükürmek istiyorum.”

Bu sözler üzerine röportajı yapan Robert Siegel, Gülen’e “Erdoğan mı” diye sordu. Gülen ise “Başkası değil, baskıyı yapan o” yanıtını verdi.

Röportajın sonunda elebaşı Gülen, ABD’ye yağ çekerek, Türkiye’nin demokrasiden uzaklaştığını, ABD’nin özgür bir ülke olduğunu söyledi.

Benzer gönderiler