Fetullah’ın doktoru, Halit Dumankaya’nın sözde rüyasıyla darbeye hazırlanın emri verdi

kudret-ünal

FETÖ’nün en önemli finans kuruluşlarından Kaynak Holding’de ele geçirilen dijital verilerde, Fetullah Gülen’in doktoru Kudret Ünal’ın örgüt üyelerine gönderdiği “Darbeye hazırlanın.” e-postasına ulaşıldı.

Sözde rüya ile şifreli talimat

Elebaşının doktoru Kudret Ünal tarafından TSK imamlarına 15 Temmuz’dan 2 ay önce gönderilen e-postada, FETÖ’den tutuklanan Halit Dumankaya’nın gördüğü sözde rüyadan bahsedilerek şifreli şekilde “Darbeye hazırlanın.” talimatı verildi.

E-postada, “Ankara 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından himmet verdiği için tutuklanan Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Halit Dumankaya’ya aittir.” notu dikkat çekti.

Rüya adı altında darbeye hazırlık talimatı şu ifadelerle verildi:

“Yatsı namazından sonrası Halid bin Velid iki askeri atlı olarak cam kenarına geldiler. Benim için de beyaz eyerli bir at getirmişler. Halid bin Velid elini uzattı, parmaklıklardan geçerek ata bindim. Havada atlı olarak ilerlemeye başladık. Bir müddet sonra arkalarını dağa vermiş ve büyük ovada konuşlanmış bir ordu göründü. Ordunun arasında mavi beyaz bir çadır vardı. Bunlar ‘Kimin?’ dedim, ‘Sahabi ve şehitlerden oluşan bir ordu.’ dediler.

‘Ankara’da savaş düzeninde ordular var’

Peygamber Efendimiz’in alet edildiği rüya şöyle devam etti:

“Size yardım için geldik, dedi Halid bin Velid. ‘Çadırda kim var?’ dedim. Efendimiz (s.a.v) var, dediler. ‘Burası neresi?’ dedim, ‘Ankara’nın girişi’ dediler. Bu arada oradaki birlikler savaş düzenine geçiyorlardı. Sonra tekrar atlı olarak odanın penceresine geldik ve yatağın üzerine geçtim. Rüya değil, uyanıktım. Halit Bin Velid zırhlı ve siyah bir sarığı vardı başında.”

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın