Scroll Top

Yürüyen Kılıçdaroğlu, şovunu yapan FETÖ

7bc78f3cae8c1b60d37dee49faebe194

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü sadece Enis Berberoğlu için Tüm FETÖ’cülerin hapisten çıkmasını amaçlıyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ üyesi olduğu için tutuklanan Ali Erdoğan’ın 12 yaşındaki Alparslan Ege Erdoğan, CHP’li Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne katıldı. Kılıçdaroğlu’yla birlikte yürüyen Alpaslan Erdoğan’ın babası FETÖ’nün Uşak’taki önemli temsilcilerinden biri olarak görülüyor.

Ali Erdoğan, Ömer Faruk Kavurmacı ve Hazım Sesli ile birlikte terör örgütü liderini ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı.

Uşak’ta, FETÖ’ye yönelik 16 Ağustos’ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi Aysun Erdoğan, 24 Ağustos’ta tutuklandı. MHP’den 1999’da belediye başkanı seçilen Ali Erdoğan, 5 yıl bu görevi sürdürdü. 2004’te tekrar aday oldu, ancak seçilemeyince asıl mesleği serbest mimarlığa döndü. 29 Mart 2009’daki yerel seçimlerde MHP’den bir dönem daha belediye başkanlığına seçildi. 2011’de partisinden istifa eden Erdoğan, görevini bağımsız olarak sürdürdü.

1 Kasım 2015’teki milletvekili seçimlerinde ise CHP’den Uşak ikinci sıra milletvekili adayı olan Erdoğan, seçilemedi. Geçen yıl 24 Ağustos’ta tutuklanan babası Ali Erdoğan ve annesi Aysun Erdoğan için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ‘Adalet’ yürüyüşüne katılan Alparslan Ege Erdoğan, ‘adalet’ istediğini belirtti.

Benzer gönderiler