Hakan Karakuş’un eşinden yeni darbe beklentisi

hakan-karakuş-1

FETÖ ve darbe yargılamaları devam ederken örgütün olası yeni hamleleri de titizlikle takip ediliyor. Bu doğrultuda binlerce FETÖ tutuklusunun bulunduğu cezaevlerinde sıkı denetim yapılıyor, tutukluların yakınlarıyla yaptıkları görüşmeler kayıt altına alınıyor.

Elde edilen kayıtlara göre FETÖ tutuklularının Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret içeren ifadeler kullandıkları, çoğu zaman birbirlerine şifreli mesajlar verdikleri tespit edildi.

Ayrıca cezaevinde alınan önlemlere ilişkin bir örgüt üyesinin “Her tarafı kamera doldurdu pislikler.” dediği de kayıtlarda yer aldı.

Darbeci eşinin hain beklentisi

Darbenin askerî ayağının bir numarası olan Akın Öztürk’ün damadı Hakan Karakuş ile eşi Ayça Karakuş’a ait görüşme kayıtları deşifre edildi.

Karakuş’u Sincan Cezaevi’nde ziyarete giden Ayça Karakuş, “Geçtiğimiz pazar günü öyle bir patlama sesi çıktı ki ya bildiğin patlama sesi ile sarsıldık.

Bir an öyle heveslendim ki dedim yoksa…” sözleriyle darbe beklentisini açık etti. Darbeci Hakan Karakuş ise eşinin bu sözlerine karşılık sadece “Hee” karşılığını verdi.

Karakuş 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresini bombalatmış, 29 kişinin şehit olduğu terör saldırısının talimatını vermişti.

 

Benzer gönderiler