Memduh Boydak operasyon bilgilerini ByLock’tan almış

memduh-boydak

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “FETÖ yöneticiliği” suçundan yargılanan eski Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak’ın ByLock yazışmaları ortaya çıktı.

Dava dosyasına giren yazışmalara göre FETÖ tutuklusu Boydak, örgütün Kayseri’deki üst düzey isimlerinden operasyonlara dair bilgiler alıyor.

“Tüm kayıtları siliyorum”

Memduh Boydak’ın FETÖ’nün Kayseri’deki üst düzey isimlerinden olan firari Serdal Karakurt ile Aralık 2015’te yaptığı ilk ByLock görüşmesinin içeriği şöyle:

Serdal Karakurt: Siz mektubu yazın abi. Sizden alır göndeririz inşallah ama isimsiz olmalı. Memduh Boydak: Tamam her şey yolunda mı? Emaneti aldık mı?

Serdal Karakurt: Aldık abi, sabaha bir operasyon var gibi siz yoksunuz.

Memduh Boydak: Bende ve Halit Bey’de fiziki takip olabilir, dikkatli olmak lazım

Serdal Karakurt: Akşam yine haberleşelim, ona göre hareket edelim bir sorun olmazsa.

Memduh Boydak: Tamam Hacı Bey ile ilgili bir risk var mı?

Serdal Karakurt: Abi dün bir liste gönderdiler, Hacı abinin de ismi var. Abi okuduktan sonra silerseniz bir sorun olmasın.

Memduh Boydak: Ben tüm kayıtları siliyorum.

“Çember daralıyor”

Memduh Boydak’ın Şubat 2016’da Kayseri’de FETÖ’nün üst düzey isimlerinden olduğu değerlendirilen M.Ş ile yaptığı görüşmenin içeriği ise şöyle:

M.Ş: Perşembe günü M.Ç ve A.Ö’yü ziyaret için Brüksel’e gideceğim. Birkaç dosyada isimleri geçiyor. Yakında bir operasyon olacağına dair bir duyumumuz yok. Boydak ailesinden sizin ve Hacı abinin isminden başka kimseyi duymadık abi.

Memduh Boydak: Tamam, M.Ç ve A.Ö abiye selam söyle. Benim çember biraz daralıyor gibi. Belki tesadüf ama bu akşam evin etrafında iki sivil polis ve bir de sivil polis aracını net tespit ettim.

M.Ş: Yazdım bunu ama siz rahatsız olmayın, herhangi bir bilgi yok.

Memduh Boydak: Haber var mı?

M.Ş: Bilgi istedik bekliyoruz, “Aman duymasın” diye yalvarıyorlar abi. Bu yerde bilgi alacak bir kişi varmış, “Duyulursa orayı dağıtırlar” diyorlar abi çok hassas.

Memduh Boydak: Tamam, haber bekliyorum.

22,5 yıl hapsi isteniyor Boydak, bu yazışmalardan yaklaşık bir ay sonra 6 Mart 2016’da Boydak ailesinden diğer bazı isimlerle birlikte tutuklanmış ve hakkında dava “FETÖ yöneticiliği” suçlamasıyla 22.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın